Wpis z mikrobloga

hejka Mirkodrewniaki

jak szybko i skutecznie poprawić nielegalny mostek na rzeczce, w sumie rowie.. rzecz w tym że nie jest to utwardzone, jest tam z 2,5 metra szerokości.. i dwie grube belki
jedna szczerbi się na zewnątrz..

i teraz mogę dołożyć jeszcze jedną belkę..? ale co jeżeli wszystkie się rozjadą z czasem i będzie luka?

mogę dać na to mostek z desek pozbijany.. ? ale co jak się zsunie jak ktoś będzie szedł?

mogę dać papę na wierzch, ale co znowu jak wyżej

chodzi żeby było bezpiecznie.. da się jakoś coś zrobić lepiej niż kolejna belka?

#stolarstwo #meble #pytanie #remontujzwykopem #cnc #przyroda #pytaniedoeksperta
#drewno
nutka-instrumentalnews - hejka Mirkodrewniaki

jak szybko i skutecznie poprawić nie...

źródło: comment_1bOWdxluvVEJEKGxMHtcv6KgPOJ84qFp.jpg

Pobierz
  • 12
@nutka-instrumentalnews: Dać trzecią belkę, związać wszystkie razem tak, aby praktycznie niemożliwe było ich rozjeżdżanie. Powbijać poprzecznie do belek deski, tak by jedna belka była na środku a dwie pozostałe po bokach. Widziałem podobne rozwiązanie w kilku miejscach nad rzeczkami i było to wytrzymałe. Tylko tam końce belek były wkopane w ziemię, tak że deski delikatnie wystawały nad drogę.
@nutka-instrumentalnews: Jak rozwalisz pseudo mostek postawiony bez pozwolenia to Cię zamkną? Przesadzasz. Dogadaj się z kimś, kto tam też chodzi, żeby Ci przynajmniej nie przeszkadzali w jego przebudowie. Chyba że zależy Ci na szybkości, wtedy zostaje jakaś prowizorka w stylu związanych dwóch belek, jeśli deski poprzeczne odpadają.
@nutka-instrumentalnews: sprawdź sobie na hydroportalu czy to faktycznie rów czy jakaś woda powierzchniowa płynąca - w drugim wypadku potrzeba pozwolenia wodnoprawnego. Oczywiście dopóki nikt Cię z tym nie podpierdzieli to może sobie być, ale teraz jest tak, że albo nakażą legalizację albo likwidacja