Wpis z mikrobloga

@KamaZZ: jak coś powtarzasz więcej niż 3 razy automatyzuj. Nie bawcie się w zatwierdzania ręczne, chyba że istnieją realne kryteria w których odmawiacie dostępu
@KamaZZ: dobra lista to-dosów, przypisywanie ich ludziom i sprawdzanie postępu? Dyskusje tylko na meetingach, w których mają brać udział tylko te osoby które mają coś do powiedzenia / powinny wiedzieć, nie wiecej niz 10h meetingów tygodniowo?
@KamaZZ: Wszystkie zwinne praktyki, w obrazku poniżej te uznane za najbardziej efektywne prawie 10 lat temu. Z nie ujętych tam (pewnie ze względu na czas ankietowania) polecam również Continuous Delivery / ew Continuous Deployment.
Wywołany Scrum jest do adaptowania przede wszystkim przez organizacje i wymaga odpowiedniego wsparcia na wyższym poziomie niż zespoły developerskie.
olo1917 - @KamaZZ: Wszystkie zwinne praktyki, w obrazku poniżej te uznane za najbardz...

źródło: comment_31jr3maYBIUncKGImp70EKV9Lpus5n8b.jpg

Pobierz
@olo1917: @KamaZZ: nie bo potem robisz za 'lidera zespolu' jesteś jak inni, dostajesz tyle samo sałaty i co jedyne masz ? złudną satysfakcję, że coś dodatkowo robisz.
Ja wychodzę z zalozenia ze nie wiem napisze skrypt sh to mam #!$%@? pokazuje go innym wysylam na pocztę czy coś i jak ktoś chce to używa jak nei to nie.
Znam dwie osoby co własnie taką role mieli niby lider a zarobki
@KamaZZ: W Scrumie utarło się, żeby nie narzucać ludziom jak mają pracować, bo nigdy nie wiesz czy Twoje pomysły na usprawnienia są najlepsze i czy faktycznie coś usprawniają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raczej im zaufać i pozwolić działać. Dodatkowo jeżeli to zespół sam zidentyfikuje problemy to będzie czuł się z nimi bardziej zżyty i bardziej odpowiedzialny za nie.

Najszybciej byłoby tu zrobić wykres wysiłku i bólu:
-
Sarpens - @KamaZZ: W Scrumie utarło się, żeby nie narzucać ludziom jak mają pracować,...

źródło: comment_8HYvwrgFHXUfLHRiIQvxJKaD916uRMkH.jpg

Pobierz