Wpis z mikrobloga

@Sepzpietryny:

Czytam właśnie że aktywiści z fundacji rowerowych uznali że przepis o obowiązku noszenia kamizelek odblaskowych poza terenem zabudowanym to prześladowanie p


To znaczy, że są debilami bo nie ma żadnego przepisu nakładającego obowiązek noszenia przez pieszych kamizelek odblaskowych poza terenem zabudowanym.
@Sepzpietryny: solidne odblaski na odzieży, czy takie opaski, to jakieś minimum rozsądku, chociaż widywałem też ludzi z normalnymi lampkami rowerowymi i wtedy jest już jakaś pewność bycia widocznym. Natomiast tu na filmie, to po prostu skrajny debilizm i takich ludzi raczej żadnym nakazem się nie nauczy.
#!$%@?ć kamizelki miękkim prąciem. Trudno mi sobie wyobrazić jak by to praktycznie miało wyglądać.
Opaski odblaskowe, zawieszki, naklejki, jest mnóstwo opcji.
Kamizelki? Nie ma takiego obowiązku i bardzo dobrze. Bo to głupie w opór.
Co innego odzież robocza, zrobiona prawidłowo z odpowiedniej tkaniny itd. ale nie te syfiaste plasticzane gunwa z marketów.
Dobre do auta jak trzeba koło zmienić, albo rodzinę odeskortować do ubera.
Ale nie na normalny powrót z busa do
@Sepzpietryny: poyebałeś dwie różne sprawy. Nie szkodzi. Już tłumaczę.
Rowerzysta w kamizelce to zuo i proszenie się o śmierć. Dlaczego? Bo ilość światła odbitego przez kamizelkę może spowodować, że nie zobaczysz, że rowerzysta wystawia rękę sygnalizując manewr skrętu. Ty chcesz go wyprzedzić , on skręca i nie żyje. Proste? Trzeba nosić odblaski na rękawach.
A z pieszymi też jest inaczej. Chodzi o to, że zamiast zrobić realne działania, typu ciągi pieszo
@lurker: Piszesz nieprawdę, kierowcy zawsze stawia się zarzut i dopiero potem bada czy miał szanse ominąć i przede wszystkim zauważyć takiego kolesia i prawo jest zbyt delikatne dla pieszych. W zasadzie 100% obowiązków i winy spada na kierowcę w tych przepisach chodzi o to by dać jakąkolwiek szanse zobaczenia pieszego odpowiednio wcześnie! Obejrzyj filmik

Ciekaw jestem skąd masz statystyki z Włoch, ja czytam coś zupełnie innego
A każdego kto nie szanuje
@Sepzpietryny: statystyki mam z pracy badawczej publikowanej jakiś czas temu, niestety była do wglądu przez jakiś czas, a teraz jest płatna.: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2214140518300045
Ciekawe gdzie czytałeś coś innego, bo ja czytałem coś zupełnie innego.

LOL jakie bzdurki wypisujesz, takie bardzo w stylu polskiego kierowcy uciśnionego przez system.
Posłuchaj, wg prawa kierowca zawsze jest odpowiedzialny - nawet jeśli nie jest winny, bo ponosi odpowiedzialność na zasadzie ryzyka. Ale jako kierowca chyba o tym
@lurker: Widzę że należysz do zwolenników utrudniania życia kierowcom ale broń Boże zrobić coś dla bezpieczeństwa pieszych czy rowerzystów przez ołożenie im choćby najmniejszego obowiązku.
Zobacz już teraz, kierowca musi zapłacić za kurs, zdać egzamin teoretyczny i praktyczny, kupić auto, dbać o obowiązkowe przeglądy, mieć obowiązkowe OC, być trzeźwym i wyspanym itd a pieszy nic nie musi, podobnie rowerzysta! Wszyscy mają tylko prawa i niewiele obowiązków a przecież bezpieczeństwo zależy tak