Wpis z mikrobloga

Witajcie szanowni użytkownicy tego forum !
Zacząłem miesiąc temu swoją przygodę z #programowanie co jest dla mnie nie lada wyczynem.
Wcześniej skończyłem studia logistyczne pierwszego stopnia, lecz dalej chciałbym się rozwijać, zważywszy na to, że cała moja rodzina pracuje w IT.
Czy mógłby ktoś doradzić mi od czego zacząć naukę dla kompletnego laika?
Wiem, mógłbym poszukać w internecie, poszukać postów, ale chciałbym uzyskać jakieś rady od osób, które w tym siedzą, bądź również się kształcą w tym kierunku.
Za wszystkie rady serdecznie dziękuję i życzę udanego wtorku!
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy mógłby ktoś doradzić mi od czego zacząć naukę dla kompletnego laika?


@myers4321:
1. Angielski
2. Zainstalowanie dowolnego środowiska, VIsual Studio czy coś do Javy typu Eclipse
3. Klepanie kodu z tutoriali w tym środowisku i zabawa w zmiany celem zrozumienia jak działa kod
  • Odpowiedz
@myers4321: No to teraz już z górki, powtarzaj to przez kolejne 3 lata, po tym czasie już będziesz wiedział jak wiele jeszcze nie wiesz ale przynajmniej będziesz potrafił sam znaleźć odpowiedzi :)
  • Odpowiedz
@myers4321: Możesz, w zależności od chęci, robić jakieś zadanka czy miniprojekty albo dołączyć się do czegoś istniejącego (jakiś open source) gdzie z jednej strony będziesz robił najprostsze rzeczy na początek a z drugiej zobaczysz cudzy kod który też trochę Cię nauczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ravez__
@ludzik
Mój stary, który jest obecnie specjalista wiodącym w dziale IT w Enerdze powtarza mi abym bez przerwy pisał, pisał, pisał i pisał..
Jego zdaniem napisanie kilkudziesięciu tysięcy linijek kodu jest najlepszym rozwiązaniem na naukę... Podzielacie jego zdanie ?
  • Odpowiedz
  • 0
Fajnie wiedzieć, tak całkowicie poza tematem, dostałem informację, że czeka na mnie posada od razu po drugim roku studiów, czy to faktycznie realne?
  • Odpowiedz
@myers4321: Jak masz posadkę to pewnie będziesz miał i dupochron na swoje błędy. Niemniej jak najbardziej nauka przez praktykę wypada tu najlepiej- nie ma innej takiej dziedziny gdzie możesz niemal od razu zacząć coś działać. Nie da się jednak ukryć że trzeba mieć sporo cierpliwości do tego, bo na początku częściej coś nie wychodzi niż wychodzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@ludzik Akurat tego jestem świadom, choć jestem człowiekiem strasznie niecierpliwym to programowanie samo w sobie daje mi mega dużo frajdy, bardzo mnie cieszy fakt, że można stworzyć wszystko od podstaw i ograniczeniem jest głowa i możliwości. Podoba mi się to, że to nie samo pisanie kodu, ale i szukanie wielu odpowiedzi i błędów.
  • Odpowiedz
@myers4321: To jest na pewno dobra informacja dla Ciebie, jeżeli sprawia Ci to w jakiś sposób frajdę to nie będziesz negatywnie nastawiony w razie niepowodzeń, których będzie niestety bardzo dużo. A jaki język konkretnie? Jeżeli będziesz miał faktycznie jakieś zagwozdki, logiczne, dydaktyczne to pisz priv.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ravez__ Na chwilę obecną tylko C++, ale to oczywiste, planuję by moim językiem docelowym była Java, lecz przy obecnym rozwoju technologii to ciężko tak na prawdę stwierdzić jakim językiem będę się posługiwać za 3 lata.
  • Odpowiedz