Wpis z mikrobloga

@Pan_kurczak: U mojego brata nawet jak dokręcisz dynamometrycznym to po chwili tak złapie że jest problem odkręcić a co dopiero po paru miesiącach. #!$%@? wie, czy to specyficzne wykonanie gwintu, miękkie gniazda w feldze (że łapią stożek śruby) czy #!$%@? wie co. Jedną przedłużkę połamałem a wulkanizator pogiął swoją rułe. Kiedyś na garażu nie mogliśmy odkręcić, pojechał właśnie do wulkanizatora, z wielkim wysiłkiem mu to popuścił, dokręcił ze sztuką, wrócił to
@daniel95 ja zawsze jak ciezko idzie to naprężam klucz trochę i bije po nim młotkiem ( z czoła tak jkby w śrube), to sruba elegancko puszcza. Kuzyn , ktory kiedys na tirach jeździł ppkazał mi tego tipa. Mówił, że czasem jeden wisiał na meteowej przedłużce, a drugi młotem #!$%@?ł bo takie zapieczone śruby.
@daniel95: Żebyś nie pomyślał, że coś nie tak bylo z tymi narzędziami - po prostu użyłeś nieadekwatnych do potrzeby. Te klucze mogą posłużyć np. do naprawy pralki czy skręcania mebli i będą przy tym zwinne i wygodne. Nikt normalny nie ładuje 10t węgla do tico, ani nie dojeżdża codziennie do pracy w biurze kombajnem do kartofl. Oczywiście można spróbować, gdy "nie masz nic innego pod ręką", ale konsekwencje nie powinny nikogo
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol ja dokręcam dynametrycznym na 110Nm na smarze... Nigdy mi się nie poluzowała śruba, nigdy nie musiałem dokręcać. Odkręcanie jest przyjemne i proste choć ewidentnie trzeba przyłożyć trochę siły. Dobrze jest mieć dwa komplety kół... Na wymiany opon i wyważanie wożę je luzem. Same koła przykręcam sam.
@daniel95: tez mialem problem z odkreceniem po pierwsze ciezko szlo i bez rury na 1.5 metra nie dawalem rady po drugie nakretka sie zjechala ale kupilem nowa z castoramy a nie jakies gowno o daje rade a na przyszlosc w razie czego posmarowalem specjalnym smarem te sroby xd
@niko444: różowej gumiarz tak #!$%@?ł, że nie dałem rady pod domem. Pojechałem do kumpla bo ma specjalną rurkę 1,5m i #!$%@? też się zaczęła giąć :/ dobrze kumpla zięć miał służbowy elektryczny klucz udarowy 1000N - śruba puściła i odkręcona poniżej 1sek. Ja nie wiem co bym w trasie zrobił. A #!$%@? zawsze proszę baranów o nie dokręcanie pneumatykiem ¯\_(ツ)_/¯