Wpis z mikrobloga

Miruny z #wroclaw mam taki dylemat, chciałbym kupić tam mieszkanie, ale raczej nie w centrum tylko na obrzeżach. Wolałbym poświęcić trochę czasu na dojazd dla lepszej ceny i dla lepszego powietrza ;) Czy jest jakaś szczególna dzielnica/miasto zewnętrzne z w miarę dobrym dojazdem do centrum? Bo może są jakieś kierunki, które są zawsze zakorkowane a inne luźne (w kategoriach wrocławskich of kors :P)?
  • 65
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@acidd: Wszystkie kierunki są zakorkowane xD ale jak już, to celowałabym wszędzie, gdzie jeszcze da się dojechać pociągiem, np. Mrozów, jakieś Szewce albo inne Długołęki. Jeśli chcesz lepsze powietrze, to na pewno nie na wschód od miasta, bo wiatry głównie zachodnie
  • Odpowiedz
Wszystkie kierunki są zakorkowane


@wrednakasia: i tak mi też różowa powiedziała rano jak jej opowiadałem o moim genialnym pomyśle xD
Z tymi pociągami to fajny patent, dzięki :)
  • Odpowiedz
@acidd: zastanow sie nad trzebnica, male miasteczko na polnoc od wrocka, masz wszystko co mozesz potrzebowac.
Do wrocka jezdzi szynobus, busy i jakis PKS. Samochodem jest ekspresowka poznan-wroc i stara droga obok w razie W.
Czesto gesto jadac z pracy z centrum, szybciej dojezdzam do rodziny w DTR, niz do domu we Wroclawiu ()
  • Odpowiedz
  • 17
@acidd z tym powietrzem to na wiochach wokół jest gorzej niż we Wrocławiu. Pytanie czy chcesz w granicach miasta. Jeśli tak to Leśnica - masz pociąg i tramwaj z osobnym torowiskiem do centrum, sporo sklepów i usług, mnóstwo zieleni. Jeśli usługi są nieważne, wazniejsza jest zielen, ceny i powietrze to Lipa Piotrowska. Można dojechać ze stacji Wrocław - Świniary do centrum, blisko jest a8, obwodnica srodmiejska i wylot na Poznań.
Poza Wrocławiem
  • Odpowiedz
@acidd: wstępny wieloletni plan inwestycyjny Wrocławia przewiduje kasę na tramwaj na Jagodno na lata 2023-2025. Teraz na jesień podobno ma już wyjść wersja ostateczna z planem budżetów do 2030.
W przyszłym roku ma być co prawda stacja kolejowa, ale z nowobudowanych osiedli będzie do niej kawałek drogi.
Cokolwiek by tu nie pisali i nie psioczyli, póki co jest tu buspasach i dobrze spełnia swoją rolę, jeśli chodzi o odcinek, który jest
  • Odpowiedz