Wpis z mikrobloga

Miruny z #wroclaw mam taki dylemat, chciałbym kupić tam mieszkanie, ale raczej nie w centrum tylko na obrzeżach. Wolałbym poświęcić trochę czasu na dojazd dla lepszej ceny i dla lepszego powietrza ;) Czy jest jakaś szczególna dzielnica/miasto zewnętrzne z w miarę dobrym dojazdem do centrum? Bo może są jakieś kierunki, które są zawsze zakorkowane a inne luźne (w kategoriach wrocławskich of kors :P)?
  • 65
@acidd: Ja właśnie po takim głupim pomyśle przenoszę się bliżej centrum. Nie ma czystszego powietrza - domki palą gównem. Wieczorami zimą na stabłowicach jest siwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Druga sprawa, potrzebujesz potem dwóch samochodów co zabija oszczędność z zakupu. A po trzecie, korki to #!$%@? i #!$%@?. 3 lata dojeżdżania po 1h do pracy i mam #!$%@? dość. A MPK dojazd zajmuje prawie dwie xD No
@acidd Świdnica, mieszkania drogie w cholerę, wynajem też drogi, jest zbyt bo dużo Ukraińców.... Co do łączności z Wrocławiem... Autem do godziny nie wliczając korków we Wrocławiu krajowa 35 lub łącznikiem do krajowej 5 i sru A4 :D busy praktycznie co pół godziny. PKP narazie kiepsko bo nie ma bezpośredniego połączenia ale budują ( )
@acidd: wyjazd na Oborniki Śląskie, osiedle Lipa Piotrowska lub Widawa (wciąż Wrocław). Piękne pola, laski, są sklepy, usługi, knajpki. Do rynku 20 minut :) aktualnie droga jest w przebudowie to trochę się korkuje, ale do końca roku powinien być spokój w temacie. Dużo tu nowych inwestycji, na bank jest mnóstwo wolnych mieszkań :) a komunikacyjnie tez jest idealnie bo jesteś praktycznie przy S8, S5 i obwodnicy :3
@acidd: Siechnice synu, pociąg 10-15 minut do głównego, samochodem do centrum 30-40 min max, w planach kilkuletnich obwodnica na Warszawę. Małe miasteczko z coraz lepsza infrastruktura (szkoły sklepy przedszkola). Taka sypialnia Wrocławia, dużo inwestycji mieszkaniowych ale i szeregówka czy bliźniaka kupisz w cenie 2pokoi we wro. Ja tam jestem zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)