Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki... zainspirowany projektem ,,emerytura w bitcoinach", chciałbym podjąć coś podobnego, czyli rozpocząć oszczędzanie, poprzez kupno kryptowalut. Mam dopiero 20lat, więc jeszcze do tej emeryturki mi zostało.
Po pierwsze... autor ,,emerytura w bitcoinach" (później będę nazywał to EWB) zbiera Bitcoin, Litecoin, Dash i Dodhecoin... ja chciałbym zbierać Bitcoin, Litecoin, Etherum i ewentualnie Monero/Srebro(fizyczne). Rozkład procentowy podobnie co w przypadku projektu EWB.
No i pytanko... gdzie to trzymać? Biorę pod uwagę dwie możliwości: Ladger Nano S lub paper wallet... Ladger Nano S jest chyba prostszy i przyjemniejszy w obsłudze... Tylko zastanawiam się nad dwoma hipotetycznymi przypadkami...
1. Gdy mam paper wallet to jak mam wypłacić swoje krypto? Podpinam się tymi danymi pod jakiś np. deskopowy portfel i wypłacam? Gdzie tutaj bezpieczeństwo?
2. Wpłacanie i wypłacanie na Ladgerze jest raczej proste, bo z tego co widziałem to jest do tego fajna aplikacja... tylko co jeśli zgubię/zniszczę Ladgera, ale mam zachowany PIN i seedy? Mogę obsługiwać swoje portfele poprzez aplikacje od Ladgera, lub inne portfele (i np. przelać je na jakiś deskopowy portfel), czy muszę kupić drugiego ladgera i wprowadzić tam te dane?
Dziękuje za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bitcoin #kryptowaluty #dodgecoin #btc #altcoin #ethereum #litecoin #monero

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 58
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ledger ma tę wadę, że możesz na raz mieć jakby z 3-4 aplikacje do kryptowalut. Tak więc jak masz Bitcoina, Litecoina, Dasha i Dogecoin to by wgrać kolejną musisz usunąć inną (hajs oczywiście masz dalej, ale musisz się pierdzielić). Lepiej tutaj Ledger Nano X chyba.

Możesz seeda wpisać od Bitcoina w Electrum i śmiga. Jak z innymi? Pewnie podobnie, ale ręki uciąć nie dam ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Kup ledgera z mojego refa. Jeżeli uzbieram minimalną kwotę do wypłacenia (50€) to kupię za to BTC i zrobię 5x rozdajo tylko dla Mirków i Mirabelek z tagów #bitcoin #kryptowaluty.
Wchodzimy w refa, klikamy po prawej na górze w koszyk i wybieramy nano x lub nano s.
Ledger to najlepsze rozwiązanie.
ref https://shop.ledger.com/pages/ledger-nano-x?r=6bed56d6b2ba
bez refa https://shop.ledger.com

Paper wallet, musiał byś wydać wszystkie za jednym
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Osobiście też odkładam ale tylko w BTC, dokupuje co miesiąc niezależnie od kursu. Do innych kryptowalut shitów mocno się zraziłem, moim zdaniem w dłuższej perspektywie 5-10-15 lat nie będą dawał takiego zysku jak BTC a część z nich może zniknąć¯\_(ツ)_/¯ i pojawią się na cmentarzu deadcoins.com
  • Odpowiedz
Ladger Nano S lub paper wallet...


@AnonimoweMirkoWyznania: Dobrze radzę, wydaj trochę więcej i kup Ledger Nano X zamiast modelu S, stary model ma inherentną słabość bezpieczeństwa związaną z nieprzemyślaną konstrukcją, ponadto model X ma znacznie więcej pamięci pozwalającej zainstalować obsługę dużo większej ilości kryptowalut na raz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po co litecoin jak to jest kopia bitcoina tylko, że gorsza? Po co ethereum jak to jest scam z nieograniczoną podażą, który leci na ryj? Już lepsza złotówka niż ethereum. Po co chomikować monero, które jest nietransparentne i nie wiesz czy ktoś coinów po cichu "nie wynosi"? Srebro? Gdzie na starcie ci #!$%@?ą 5-15 % podatku xDD? Dobre sobie. Dash i Dodhecoin, co to za gówna? Będą istniały jeszcze
  • Odpowiedz
1. Gdy mam paper wallet to jak mam wypłacić swoje krypto? Podpinam się tymi danymi pod jakiś np. deskopowy portfel i wypłacam? Gdzie tutaj bezpieczeństwo?


Nie ma tu bezpieczeństwa. Paper wallet to mit o bezpieczeństwie. Jest bezpieczny jak chcesz całe życie chomikować, ale bezużyteczny jak chcesz ruszyć pinieądze. Potrzebujesz dedykowane urządzenie offline, najlepiej z jakimś linuksem. I takim urządzeniem podpisujesz transakcje i przenosisz je (ręcznie) na inny komputer z podłączonym internetem.
  • Odpowiedz
@tfuj_pszyjaciel: no to też
@AnonimoweMirkoWyznania: jeszcze nalarzało by wspomnieć o papierze https://www.bitaddress.org trzeba zapisać na dysku tą stronkę , odłączyć kompa od neta , przeskanować go malwarebyte lub czymś innym, i z folderu pobrane uruchomić https://www.bitaddress.org wtedy generować klucze i bardzo wżne wypłacać z papieru wszystko za jednym razem bo jak wyślesz połowę to to co ma niby zostać wróci na poprzedni adres lub pójdzie na opłaty
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: po co bitcoin skoro to scam , który raz dodrukowano a ostatnio prawie drugi raz dodrukowano , do tego Lightning Network jest do dupy i można je najzwyczajniej zdosować a pieniądze w LN nie są bezpieczne , do tego bitcoin jest tak syfiasty , że go sforkowano ponad 30 razy i nadal kolejnych forków nie ma końca
a żeby tego było mało co jakiś czas aresztują kolejnego pedofila co
  • Odpowiedz
który raz dodrukowano a ostatnio prawie drugi raz dodrukowano

@AnonimoweMirkoWyznania: nie słyszałem (a 2 lata codziennie tu jestem) żeby dodrukowano bitcoina,
theromanpolan to taki przeciwnik bitcoina który stracił go dużo bo grał na bitmex na lewrze i teraz jest przeciwnikiem BTC i wymyśla różne bzdury i sieje dezinformacje
  • Odpowiedz
@plaisant: a BTC będzie istnieć? :)
Nie wiesz, nie masz pewności.

Zakładamy jednak, że będzie, ponieważ jest projektem najstarszym i oddanym w 100%.

Co jest jeszcze innego oprócz BTC?
  • Odpowiedz