Wpis z mikrobloga

Ile trzeba liczyć w #berlin za:

a) pokój dwuosobowy
b) kawalerkę

Z opłatami (prąd, gaz, woda, internet). Mam na myśli jakąś sensowną dzielnicę, a nie jakieś tureckie no-go.

#niemcy
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@onionhero rozstrzał jest dlatego że na ogłoszenie z taką ceną przyjdzie ok.stu osób i wybiorą po castingu Niemca. Już to przerabiałem dwa lata temu. Im większa cena tym mniej osób a jeśli nie masz jeszcze żadnych dokumentów bo jak mniemam piszesz z Polski to szanse będą marne.
  • Odpowiedz
@normal_user: czysta Schufa(to taki ich tutejszy BIK),konto w niemieckim banku,zaświadczenie od poprzedniego najemcy o niezaleganiu z opłatami i trzy ostatnie wypłaty. Aha no i po wyliczeniu opłat nie mogą one przekraczać 30% Twojej wypłaty. Aha i kaucja wynosi 3XKaltmiete.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@onionhero: nie ma raczej rejonów, których należy szczególnie unikać ze względów bezpieczeństwa.
Z moich osobistych preferencji to nie zamieszkałbym na Weddingu, Neuköllnie czy Kreuzbergu. Za gwarno, za tłoczno i za duży syf na ulicach.

Mogę polecić ze swej strony Prenzlauer Berg, albo Tempelhof. Sugerowałbym też szukać czegoś poza ringiem (poza kółkiem ringbahna). Jak będzie naprawdę ciężko szło to poszukaj jakiegoś WG na początek (WG Gesucht). Powodzenia!

@Ich_mag_Kaesekuchen postanowiłem ograniczyć
  • Odpowiedz
@normal_user: tak,dlatego łatwiej zacząć od pokoju ale tylko jeśli jest z meldunkiem bo inaczej będziesz musiał go sobie u kogoś kupić jak ja kiedyś (za 250euro za pół roku) po to tylko żeby skompletować papiery o których pisałem wcześniej. Ja mieszkałem w wynajętym od Polaka mieszkaniu w którym nie mógł mnie zameldować a zameldowany byłem zupełnie w innym miejscu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@davidd1980: kupowanie meldunku to jakaś skrajna patologia. Niech zgadnę: Polak podnajmował pokoje bez zgody właściciela lub spółdzielni i dlatego nie mógł Cię zameldować u siebie?
  • Odpowiedz
@Vincenzo: był na zwolnieniu lekarskim i w tym czasie mieszkał w Polsce i wpadał tylko po pocztę,więc na czas zwolnienia wynajął mi mieszkanie żeby nie płacić za puste lokum. Spółdzielnia nie zgodziła się na zameldowanie kolejnej osoby bo to była kawalerka 26m.
  • Odpowiedz