Wpis z mikrobloga

  • 0
@qarmin piękne ❤️ tylko Linux, htfu Windows.
@4konwersy sudo apt-get firmware-b43-installer po kablu instalujesz lub .iso ściągasz, reboot. I masz wifi.
Ogólnie teraz wszystko jest dużo prostsze, bo paroma komendami załatwisz sobie sprawę i działa wszystko jak coś się zepsuje ;) a używam od 3 lat to nie miałem takiego problemu żebym sobie nie poradził, bo społeczność. Może 1% rynku ale zawsze znajdziesz gdzieś tam odpowiedź.
  • Odpowiedz
@Koloses: lol, stawianie maszyn wirtualnych żeby używać Office xdddd. Dzięki wsl i m$, który zaczyna powoli ogarniać temat, Linux jest tylko sensowny, kiedy piszesz jakiś backend, bazy danych albo serwery linuxowe. Na codzień Windows jest nie do pobicia, szczególnie jeśli chodzi o laptopy z dużym dpi.
  • Odpowiedz
  • 0
@qarmin: I wymaga jedynie 30 roboczogodzin aby zainstalowac sterownik do wi-fi.


@4konwersy To dość dziwne. U mnie kilka lat temu wifi działało od razu na Ubuntu. Chyba wersja 12 to była.
  • Odpowiedz
szczególnie jeśli chodzi o laptopy z dużym dpi.


@preacherxp: Przecież skalowanie hidpi na windowsie to słabizna i na linuksie wcale nie jest lepiej, chociaż ostatnio niektórzy się do tego przyłożyli i lepiej to wygląda (taki deepin daje radę lepiej od w10, ale to tylko moja subiektywna ocena). W tej dziedzinie akurat niepodzielnie króluje macOS.
  • Odpowiedz
@JC_Destitutor: a ja od 4 miesiecy dzialam na linuxie, testowalem po kolei: Mint, Ubuntu, Kali, MX i wreszcie znalazlem odpowiedz - Elementary OS. Instalowalem na desktopie i lapku, w sumie to tylko Kali przysporzyl problemow a reszta sprzetowo wszystko ok. Wifi w obu komputerach dziala, nawet z vpn'em nie ma problemu konfiguracji...
  • Odpowiedz
libre office pozwala na otwieranie, edytowanie i tworzenie plików ms office


@SilikonowyCycuszek: niestety nie pozwala. Wiele rzeczy utworzone w Excelu nie otworzyło się w Calcu. Rok temu przez chwilę nie miałem licencji na Excela i zacząłem robić arkusz w Calcu to nawet tak prosta rzecz jak tabela przestawna nie pozwalała na odświeżenie w Excelu, tylko trzeba było ją tworzyć na nowo.
  • Odpowiedz
3 lata uzywam linuxa jako glownego systemu i musze powiedzieć ze linux to swietny system lepszy od windowsa ale programy albo są albo nie ma i to #!$%@? niemiłosiernie i niestety ale na linuxie nie da sie zrobić potężnej roboty i do tego trzeba windy
  • Odpowiedz
Tak było 20 lat temu


@SilikonowyCycuszek: eee rok temu bardzo nowy laptop huawei i problem z wifi oraz BT. W kilkanaście godzin uruchomiliśmy wifi, ale BT zajął tydzień poszukiwań. Akcja na nowych, popularnych dystrybucjach - mint, ubuntu, debian. I faktycznie przypomniałem sobie jak niecałe 20 lat temu robiłem make install... war, war never changes
  • Odpowiedz
@nitemar_: To co chciałem przekazać to to, że wbrew temu co się próbuje teraz o linuxie mówić, nie jest on systemem dla zwykłego, szarego człowieka, który w większości angielskiego nie zna i który oczekuje że system będzie po prostu działać.
  • Odpowiedz