Wpis z mikrobloga

Pracuję w korpo jako klepacz tabelek w excelu i trochę w sql. Niby firma spoko, ale na samym stanowisku brakuje mi możliwości wykorzystania swoich umiejętności, na które poświęciłem dużo czasu w życiu, tj. języków obcych, czego mi bardzo brakuje. Zmieniłbym pracę, ale z drugiej strony trochę mi szkoda, bo mam tutaj okazje na rozwijanie swoich umiejętności bardziej technicznych związanych z programowaniem.

Chciałbym to jakiś pogodzić. Z tego co widzę to oferty pracy związane z językami to głównie sluchawka i handel.

Czy istnieją takie stanowiska, gdzie jest okazja na wykorzystywanie języków obcych, a także na rozwijanie swoich umiejętności technicznych, analitycznych?

Co byście mogli polecić?

#pracbaza #korpo #korposwiat #jezykiobce
  • 6
  • Odpowiedz
Czy istnieją takie stanowiska, gdzie jest okazja na wykorzystywanie języków obcych, a także na rozwijanie swoich umiejętności technicznych, analitycznych?


@goldboy: Istnieja, np. dzialy controllingu w centrach uslug wspolnych ktore swiadcza uslugi finansowe dla spolek rozsiannych po swiecie
  • Odpowiedz
@goldboy: Dużo jest w działach finansowo-analitycznych. Dużo ofert jest na pracuj.pl i większość z dwoma językami minimum. Tylko te nazwy tych ofert/stanowisk czasami są z kosmosu to musisz chwile poświecić na przejrzenie ich.
  • Odpowiedz
@goldboy: Jeśli chcesz pracować z językami i coś z analityką to np. AR(Accounts Receivable, należności po naszemu). Co prawda trzeba się użerać czasem z klientami, którzy nie chcą płacić(zależy jaka jest strategia działań) ale do tego dochodzi analiza ryzyka i ustalanie kredytu tj. konsultowanie wskaźników, ocenianie czy warto z kimś robić interesy, ustalanie odpowiedniego kredytu itp.
Teraz pracuję z drugiej strony czyli AP( Accounts payable) czyli płatności. I tu w sumie
  • Odpowiedz
  • 2
@goldboy z takich ciekawszych rzeczy, to w Krk jest firma zajmująca się wykorzystywaniem AI do chatboxow, virtual assistants w językach obcych, więc może to? :)
  • Odpowiedz
@Ag90: tak, widziałem, że Samsung szukał kogoś na takie stanowisko, ale niestety szukali kogoś na poziomie native speakera, jednak muszę przyznać, że taka praca wydaje się być bardzo interesująca :)
  • Odpowiedz