Wpis z mikrobloga

wczesniej o 20% wkładu nie bylo mowy?


@krave: Tak się interesujesz i nie wiesz, że nie można wziąć kredytu bez wkładu własnego? Cały czas mówimy o stanie deweloperskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy 10% wkładu masz do wyboru chyba 3 czy 4 banki. Reszta od 20% pozwala ci w ogóle złożyć wniosek.
  • Odpowiedz
@krave: no, ale to jest specjalny przypadek, którego nie oferują wszystkie banki i dodajemy dodatkowe ryzyko. Gdy mówimy o porównaniu w tym wątku, byłoby to robienie kolejnego dziecka, gdy wszyscy twoi bracia mają jakaś chorobę genetyczną.
  • Odpowiedz
@krave: To już większe kombinacje. Ja cały czas mówiłem o normalnym kredycie na mieszkanie 50 metrów we Wrocławiu. Sam jestem świeżo po szukaniu i wiem jakie są ceny i koszty kredytu.
  • Odpowiedz
  • 0
@boguchstein raczej dziwne porównanie xD
10 lat temu też nie każdy oferował zerowy wkład a jak oferował to w pakiecie z polisolokatą czy innym gownem.

@Ogau wcale nie takie większe, WBK sam to proponuje klientom
  • Odpowiedz
@krave: nie jest to takie proste I dobrze o tym wiesz( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą zdanie o kamienicy za 6k za metr cię dyskwalifikuje. Na Psim Polu, Wojszycach czy Królewieckiej można znaleźć nowe mieszkania w stanie deweloperskim poniżej tej ceny. Wiem, że to #!$%@?ów, ale to wciąż Wrocław.

Rzuciłaś głupotę i się bronisz rękami i nogami, żeby tylko nie przyznać, że nie masz racji.
  • Odpowiedz
@krave: ten wątek porównuje ryzyko rodzicielstwa, do kredytowania mieszkania. Bierzemy zatem najbardziej podstawowy przypadek. Można kombinować np. z "samotną" matką, by ułatwić sobie życie z przedszkolem, żłobkiem, mieszkaniem socjalnym itd., ale wchodzimy w dziwaczne porównania, biorąc za standard przypadki marginalne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau owszem, ale nie 50 metrów - wiadomo, że im większe mieszkanie tym cena za mkw jest mniesza. Chyba najtaniej w mieście (z cen ujawnianych) masz kminkową - 5900 za metr. A nie wojszyce, gdzie tzw krzyki zawsze byly droższe.
  • Odpowiedz
@krave: Oczywiście, że 50 metrów. Sam oglądałem 56 metrów za 5800zł/m2 na Wojszycach, ale zdecydowałem się na coś innego.
  • Odpowiedz
  • 0
@boguchstein biorąc najprawdopodobniej najtańsze mieszkania w mieście. Nie na wojszycach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Średnia cena transakcyjna mieszkan 50mkw to jednak 1k wiecej za metr.
  • Odpowiedz