Wpis z mikrobloga

  • 892
Mentalny przegryw który właśnie zobaczyłem w gorących #!$%@?ł mi mózg.

Ktoś wolałby żyć w czasach 2 wojny światowej bo miłość wyedy była taka jakaś inna. Miłość na wojnie była inna.

Ale tak właściwie w którym wykonaniu? Miłość matki do dziecka, gdy w momencie przekroczenia bramy obozu jest Ci odbierane na resztę życia? Miłość która rozrywa Ci serce na niezliczone ilości kawałków gdy później widzisz je niesione do pieca, jako kolejną ofiarę eksperymentu?
Czy może miłość młodej gwałconej dziewczyny do oddziału czerwonego bydła, które musi się wyżyć po długich godzinach spędzonych w okopie, ze śmigającymi pociskami nad głową z poczuciem oddechu NKWD na plecach? I to wszystko za cichym przyzwoleniem dowództwa, bo wojsko ma swoje potrzeby.
A może jednak chodzi o tą prawdziwą miłość do ukochanego, z którym układasz sobie wspólne dalsze życie licząc na to że razem się zestarzejecie patrząc jak Wasze wnuki dorastają w spokojnych czasach? Tylko, że twój ukochany zostaje wysłany na front w potrzebie służby ojczyźnie, gdzie po pojmaniu zostaje zesłany na roboty wgłąb Rzeszy i umiera z wycieńczenia. A Ty nie wiesz co się z nim stało, możesz tylko liczyć że pewnego dnia wróci, choć nikt Ci tego nie zagwarantuje.

Naprawdę, czasami to tylko ustawić Was w szeregu i dawać plaskacza na ten pusty jak halloweenowowa dynia łeb, licząc że jakaś szara komórka się obudzi. Świat się nie kończy na tym że Was jakaś szara myszka czy inny chad olał/a.

#przegryw #bekazpodludzi #zalesie
  • 51
  • Odpowiedz
bo miłość wyedy była taka jakaś inna


@Danicen: a czego się spodziewasz po ludziach, którzy IIWŚ znają jedynie z filmów, bo już za bardzo nie ma im komu o niej opowiedzieć?
  • Odpowiedz
via Android
  • 12
@sowiq Wiesz, ja też nie żyłem w tamtych czasach, ba - nie żyłem nawet w PRL-u. Nie doświadczyłem wojny, głodu, strachu o życie swoje i bliskich. Podejrzewam że jestem w podobnym wieku do autorki wpisu o który miałem ból dupy. Niektórzy ludzie mają po prostu błędne wyobrażenie o świecie i czasami wypadałoby kogoś wyciągnąć z błędnego przekonania, bo jeśli nie to w nie sam uwierzy i skończy jak pewien noblista -
  • Odpowiedz
Oni maja filmowy obraz wojny. Pewnie myślą ze kobiety wtedy wszystkie wiernie czekały na swoich mężczyzn gdy ci szli na wojnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Danicen: Przegryw, który boi się podejść do kobiety i ją zaprosić na kawę myśli, że 80 lat wcześniej jako waleczny bohater poznał by miłość swojego życia. Dobre sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz