Wpis z mikrobloga

Ile czadu zajmuje nauka:
Nurkowania z akwalungiem czyli to abc? #nurkowanie
Jazdy na moto 125/250? #motocykle
Jazdy konno? #jazdakonna
Opanowanie podstaw żeglarstwa? #zeglarstwo
Na wiadro liście ;) jeszcze odswieżyć sobie taniec klasyczny. Ale to wiem ile.

Wystarczą mi uśrednione wartosci i subiektywne "minimum" kazdego z uzasadnieniem (nawet jak masz super talent u prawko B to bez 10h jazdy na moto nie ma co wsiadać, lub tyle wymaga prawo).

Dodatkowo: #pytanie które z nich można zacząć teraz/zimą. Jak ktoś może rzucić koszt pi × drzwi to super.
  • 29
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: @bogobojny_trans:
Zależy jeszcze od intensywności nauki. Jak ktoś tylko siedzi na łódce i nic nie robi to może tak przesiedzieć tysiąc godzin i nic się nie nauczyć. Ale myślę, że w przypadku intensywnej nauki kilkanaście godzin wystarczy, żeby pływać samodzielnie małą łódką po wodach wewnętrznych.
  • Odpowiedz
  • 0
Skoro na konie najlepszy okres to albo konie albo moto, 10/15h. Choc nie wiem czy dobrze jest uczyc sie zima. No ale nie wiem tez ile czasu moze zajac nauka jazdy konno i czemu najlepszy okres @bigger jest zima.
  • Odpowiedz
@bogobojny_trans: Moto zajęło mi:
4h na placu
2h samemu w nocy na bocznych drogach
4h na drogach, żeby nabrać wprawy
I po tym czasie jazda już była przyjemnością. Wiadomo, że nie położysz się w zakręcie na kolano, ani nie będziesz latał na 1 kole, ale jak masz olej w głowie, to jazda będzie bezpieczna dla Ciebie i innych.
  • Odpowiedz
  • 0
@PMV_Norway ale czy samemu na małym jachcie przy spokojnych "dobrych" warunkach mozna? Czy wymaga to sporo dużo wiekszych nakładów czasu. Mówimy o średnich wiec bez spiny, wiadomo ze jakis geniusz w 3d ogarnie a ktos i po roku nie ogarnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bogobojny_trans: Moto zależy od tego jak sobie radzisz z takimi ruchowymi wyzwaniami, ja pierwszy raz wsiadłem jak kupiłem swojego i wystarczyło kilka kilometrów, żeby w miarę płynnie zacząć jeździć.

Żeglarstwo to bardziej złożona sprawa, uczę ludzi na patent od trzech sezonów i różnie chwytają. Formalnie żeby zdać patent potrzebujesz 20 godzin za sterem, ale żeby pewnie się poczuć chociażby na małym jachcie na jeziorze potrzeba trochę więcej. Podstawy jak pływać, żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bogobojny_trans: Teraz już jest po sezonie, jak zaczynają się przymrozki to jachty są wyciągane na ląd. Myślę, że kursy na ogół zaczynają się od kwietnia, a teorię robi się tuż przed praktyką, bo tak na sucho sama teoria to mało wnosi. A no i koszt to pewnie w granicach 1000zł, tam gdzie szkoliłem było to 900zł za bardzo przyzwoity kurs (Poznań, jak coś to mogę polecić)
  • Odpowiedz
@bogobojny_trans: No jak powiedziałem.
W tydzień się ogarniesz, może w dwa.
Tak by spokojnie bez spinki popływać.
Wszystko zalezy od tego jak przyswaja sie wiedze.
Ale to chyba nie na tyle mimo wszystko by bezpiecznie samemu plywac
  • Odpowiedz
  • 0
@PMV_Norway czyli tak z miesiąc? Tez pasuje. Nie jakies ambitne rzeczy, tylko ot raz czy dwa spróbować sie wybrac samemu, wyciszyc. Elegancko. Czyli na zime plan mam, wiosna moto i kwiecien maj zagle. Dziekuje wszystkim komentujacym serdecznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bogobojny_trans: na 125 zaczalem tak ze kurierem przyszedl motocykl do mnie na dzialke. Spedzilem tam 2 dni jezdzac po zadupiach i pojechałem do siebie do miasta. Nigdy nie jezdzilem na motocyklu. Podstawa kierowania i zmiany biegow to banal. Potem kurs dal mi duzo do techniki ale sezon przejezdzilem jako samouk.
Żeglowania tak sam z kims kto ogarnia probowalem pare razy ale tak zeby samemu wyplynac to nie ma opcji
  • Odpowiedz
  • 0
@daczka92 no tez mi sie tak wydaje, rownowage mam dobra, wydaje mi się ze jest mniej obslugowy niz samochod, opony w razie czego nawet sam nie wymienisz :) ciekawi mnie vardziej jazda w ciasnych miejscach typu korek w miescie ale to pewnie tez da sie powoli opanowac, no i nikt nie kaze sie przeciskac. Zniecheca mnie tylko fakt ze kompletny porzadny stroj to moze byc drugie tyle co moto dla poczatkujacego. Mozna
  • Odpowiedz