Wpis z mikrobloga

Mircy z #watchboners #zegarki

Mam 3 automatyczne zegarki
Orient Sun&Moon - mam go 3 lata
Balticus Cygański pył - 2 lata
Seiko SKX pepsi - 2 lata

Większość czasu leżą w pudełku, bo nie mam ich zbytnio gdzie nosić ( homeoffice here)

Czy należy oddać te zegarki na jakiś serwis? Czyszczenie, smarowanie mechanizmu itp?
Reszte zegarków mam zwykłe kwarce, więc tam nie ma problemu.
Jezeli trzeba im serwisu to czy możecie polecić jakiś w #krakow lub #rzeszow?
  • 16
@xspeditor: a nawet dłużej niż 5 lat. To nie są jakieś super wyrafinowane mechanizmy. Z reguły ludzie takich jie serwisu a dopóki nic złego się z nimi nie dzieje. Tak więc spokojnie niech sobie będą. Dobrze jest raz na jakiś czas ponosić że dwa, trzy dni żeby się porządnie nakręciły I znowu mogą sobie leżeć :)
na forum podobnym do elektrody pisali że jak rotomat, to tylko od 1000zł wzwyż


@xspeditor: To jakoś było uargumentowane sensownie? Bo dla mnie sensowny jest jedynie argument wyglądu (tanie rotomaty wyglądają tandetnie), ale od strony praktycznej wątpię żeby istniała różnica wpływu na mechanizm zegarka.
@OnufryZagloba: jak zostawiasz na dłużej to droższe rotomaty maja opcję ustawienia ile się ma kręcić a ten tańszy kręci się w nieskończoność. I tu chodziło że dla zegarka nie jest dobrze pracować w ciągłym naciągu. Tak czytałem tylko o tej różnicy a ile tu prawdy sensu i potrzeby że ktoś po kilku godzinach sam nie wyłączy rotomatu to nie wiem
a ten tańszy kręci się w nieskończoność


@aderonis: nie do końca, są tanie modele z programowaniem rotacji. tak naprawdę przy tanich chyba największym problemem jest hałas, kiepskiej jakości silniczki, nigdy nie wiadomo co się trafi i buczy... tylko czy jest to problem jak masz programowanie i ustawiasz sobie żeby się kręciło codziennie 10-14 jak jesteś w pracy? :)