Wpis z mikrobloga

@gram_w_mahjonga Rzadko jeżdżę pociągami ale jak już jadę to zwykle mam jakieś przygody. A to nie ma miejsc siedzących i trzeba stać od Gdyni do Poznania, a to dwugodzinne opóźnienie, a to ogrzewanie działa aż za dobrze i w marcu trzeba jechać z otwartymi oknami bo w przedziale sauna, a raz to nawet odczepili lokomotywę i kilka wagonów z pasażerami w środku sobie godzinę stało na stacji xD
@gram_w_mahjonga: @Mr_Plank: Warto mieć na uwadze że PKP czasem #!$%@? szajs i np. IC 6120 mimo że na vagonwebie jest Dartem to ostatnio jechał zwykły wagonowy skład, no i mimo posiadania biletu na wagon bezprzedziałowy to i tak jechałem w przedziałowym, dobrze że 6 miejsc w przedziale chociaż miałem.
@gram_w_mahjonga: Ja mialem kiedys tak, ze kupilem specjalnie bezprzedzialowke w 1 klasie, bo w drugiej nie bylo, a podjechal sklad, gdzie bylo kilka nowek sztuk 2. klasy bezprzedzialowych i jakis staroc 1. klasa - oczywiscie z przedzialami.

Ale to nic. Moja kolezanka w srode jechala pociagiem EIP wawa-3m z biletem 1 klasy za 233zl i zamiast pendolino podjechal jakis zlom zastepczy. Dobrze, ze hajs nie jej tylko pracodawcy.
@gram_w_mahjonga Jak ja szanuję PKP Cargo. Nie to co te zniewieściałe Intercity. Ojej, ale tłok, eh 15 minut opóźnienia, walizki takie ciężkie, eh współpasażer w przedziale je kanapkę  
PKP Cargo w tym czasie: #!$%@? #!$%@? 40 wagonów wyngla XD. Dajcie jakiś czołg na ostatni wagun, bo szkoda paliwa na sucho palić.

Ależ majestatyczne są te składy.
#pkp #oswiadczenie
Pobierz Krachu - @gramwmahjonga Jak ja szanuję PKP Cargo. Nie to co te zniewieściałe Intercit...
źródło: comment_qlBueTMA5pD8gvbQSoWGbOBk4N8cfQ34.jpg
@Mr_Plank drugi pro tip - jak sie nie da wybrac ulubionego miejsca to najlepiej przy drzwiach wybrać - wychodzisz bez przeciskania sie, otwierasz drzwi i wyciagasz nogi, w sumie i tak siedzisz przy oknie.
@gram_w_mahjonga
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mr_Plank:

Czasami jest tak, że jeżdżą wagony klasy 1 zdegradowane do klasy 2 - czyli de facto można pojechać w warunkach klasy 1 w cenie biletu klasy 2 ;-)

Panie, jechałem kiedyś 9 godzin tą niby prawdziwą pierwszą klasą w tlk - brzydki przedział, zepsuty głośnik, niewygodne siedzenia, ciemno, zimno i jakiś seba sprzedający najtańsze browce po 5 zł xD
A druga klasa po remoncie wagonu bezprzedziałowa, z gniazdkami, jeden wyprofilowany
@Mr_Plank: Wiesz może skąd oni mają te informacje o składzie pociągu? Użytkownicy sami dodają te dane, czy może są one gdzieś do wyciągnięcia z jakiegoś api?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cytat ze strony:

Informacje zawarte tutaj nie są oficialnymi danymi przewoźników i mogą zawierać błędy. Wszystkie dane sprawdzamy na tyle ile to możliwe. Mogą również występować rozbieżności między realnym zestawieniem a zestawieniem na tej stronie. Rozkład jazdy i terminy kursowania pociągów są informacyjne, dokładne dane odnośnie terminów kursowania i rozkładu należy sprawdzić na oficialnej stronie przewoźnika.


@Xonar: Prawdopodobnie te rozstawienia robią miłośnicy kolei i sami poprawiają błędy, jeśli takie są. Alternatywne
Czy to jest normalne, że żeby wiedzieć gdzie się ma miejsce trzeba wchodzić na czeską stronę? Dlaczego nie ma takiej rozpiski na stronie Intercity? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@olito: Ciesz się, że możesz sobie wybrać wagon i miejsce w pociągu, na który kupujesz bilet a nie wydziwiasz, że chcesz schematów... Pociąg to nie samolot albo kino... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@gram_w_mahjonga: Jak
@Laszl0: chyba sobie jaja robisz. Na Ukrainie przy zakupie biletu, masz schemat z rozkładem miejsc i sobie wybierasz. Masz pewność, ze no nie siedzisz koło WC, wybierasz sobie kierunek jazdy itp. I tak powinno u nas wyglądać, chcemy zachód gonić, a w niektórych aspektach do wschodu nam daleko.