Wpis z mikrobloga

#hestia #ergohestia #ubezpieczenia
Dzisiaj chciałem poruszyć w jak największym skrócie znany problem, a mianowicie dodatkowe ubezpieczenie w sklepach RTV, AGD. Brać, czy nie brać?
Oczywiście, że nie, podam na swoim przykładzie.

Kupiłem zmywarkę, koszt 1299, Pani oczywiście doradzila ubezpieczenie i mówiła, że cokolwiek się stanie podczas dodatkowego ubezpieczenia (czyli po okresie 2 lat gwarancji) to od razu dostajemy nowy sprzęt z postaci bonu w sklepie. Koszt ubezpieczenia 339zł, niestety się skusiłem.
2 lata gwarancji minęły z jedna naprawą. No i stało się, zmywarka w końcu się zepsuła, mianowicie zostawiala duży osad na naczyniach co oczywiście nie było problemem ani chemii, ani niedomknietego pojemnika na sol, tylko po prostu ta zmywarka się zepsuła, w skrócie było to tak:
-przychodzi pierwszy serwis, wymienia śmigło dolne

-przychodzi serwisant i mówi, że nie używa się soli i nablyszczacza w zmywarkach, bo powodują osad, a to wszystko jest w tabletkach jakie posiadam, na nic się zdały argumenty że od 3 lat było ok bo ale cóż, mówi że ta sól zaszkodziła :D, kazał zjechać sól do zera i nabłyszczacz i testować
-no i testy nic nie dały przychodzi inny trzeci już armando z serwisu, który mówi że brak soli niszczy zmywarkę :D i że teraz mamy nasypać innej soli, stwierdził że zmywarka jest zepsuta i musi coś naprawić i w tym celu... prosi o instrukcję :D mówię, że nie mam, no więc 20minut spędził na Google w telefonie po czym stwierdził, że nie umie nic zrobić bez instrukcji.

Ogółem byli więcej razy w przeciągu 4 miesięcy, ale to bylo by już lanie wody, bo przychodzili i nic nie umieli zrobić :D

Oczywiście nie odpuściłem i koniec końców przyznali mk ten ,,bon" tylko, że mniejszy o 200zł :D, pytam jakim cudem, a Pani na infolinii mówi, że tyle odjęli za śmigiełko :D.

Podsumowując:
339+ 200= 539zł
Jakbym zadzwonił do pierwszej lepszej złotej rączki na #olx to myślę, że w 100zł bym się zmieścił

Wziąłem nowa zmywarkę (bez ubezpieczenia :D ) i nie mogli mi uwierzyć w te wszystkie akcje.

Mieliście też jakieś ciekawe przygody, gdzie serwis bez instrukcji nie wie co zrobić?