Wpis z mikrobloga

Mirki, podzielcie się wiedzą:

PC: karta sieciowa Qualcomm Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)
Router/Modem/Bramka/#!$%@?: Cisco EPC3928S
Kabel sieciowy: Lapp ETHERLINE® Cat.5 FD BK - długość ok. 15 metrów
Wtyczki: Lapp EPIC® DATA RJ45 (kodowanie T568B)

(kabel i wtyczki kupione w wyprzedaży zaprzyjaźnionej hurtowni elektrycznej, nie szukałem - było to wziąłem bo ceny były fajne)

Żeby PC w ogóle znalazł sieć, muszę w ustawieniach karty wymusić 100 Mbit/s Full-Duplex, komp nie jest w stanie sam wynegocjować jakim standardem komunikacji ma być transmisja. Jaka może być tego przyczyna? Przypuszczam że modem/bramka/gówno-od-Vectry może robić problem, kabel sprawdzałem testerem i jest ok... Jak podłączam wszystko na zwykłej skrętce nieekranowanej to lata jak trzeba bez żadnych kombinacji z kartą.

#it #siecikomputerowe #pc #badzbohateremwswoimdomu
  • 6
@Kapitan_Nemo_na_koniu_Mewa lapp? O widzę mamy tu bogacza( ͡º ͜ʖ͡º) Źle zacisniete widocznie, obczaj zaciskarke może Ci nie dociska wybranych pinów do końca
A dobra, nie widziałem że sprawdziłes testerem.
Moze ekran źle zrobiony przy wtyku i sciaga zakłócenia?
@Kapitan_Nemo_na_koniu_Mewa: 3928 nie ma problemów z gigabitem. Coś nie tak z kablem teoretycznie to powinien być 5E do gigabitu, ale znów to tylko 15m, wtyczki masz niby na 10Gb ale znów są one specyficzne. Całkiem możliwe, że ze zwykłymi plastikowymi było by lepiej. U mnie wynegocjować nie potrafił jak miałem jedną żył źle zaciśniętą, albo jak zaciskarka gniotła plastik za 8 pinem. Co ciekawe na niektórych gniazdach to nawet łączyło i