Wpis z mikrobloga

To nie blokersi w dresach, ludzie wykluczeni ani stadionowi chuligani wypromowali narodowców. Wyborczy sukces Konfederacji był możliwy dzięki głosom ludzi wykształconych i stosunkowo zamożnych".

"Jak pokazuje analiza Małgorzaty Łukianow i Piotra Kocyby powstała na podstawie badań prowadzonych pod auspicjami Instytutu Filozofii i Socjologii PAN i we współpracy z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, demografia Marszu Niepodległości przesuwa się w kierunku klasy średniej. Wśród uczestników ostatniego Marszu aż 68 proc. deklarowało wykształcenie wyższe. Edukację na szkole podstawowej zakończyło tylko 0,5 proc. manifestantów, wykształcenie zawodowe zadeklarowało 4,4 proc., a średnie – 16,5 proc. Krótko mówiąc, w Marszu Niepodległości zdecydowanie więcej jest osób wykształconych bardzo dobrze niż słabo lub w ogóle.


Podobnie jest z zarobkami. Średni dochód netto uczestnika tego wydarzenia wynosi 5545 zł (przy średnim wynagrodzeniu w IV kwartale 2018 r. wynoszącym 3531 zł według GUS), podczas gdy mediana – 4000 zł (2512 zł w 2017 r. według GUS).

http://wyborcza.pl/7,75968,25359100,skrajna-prawice-na-polityczne-salony-zaprosila-klasa-srednia.html
#konfederacja #polityka #neuropa
  • 23
wielu młodych głosowało dla jaj

albo dla ,,jedynie wolnorynkowej partii"

oraz taki którzy zakłóca rządy ,,bandy czworga"

coś jak wyborcy Kukiza w 2015


Zobaczymy co czas pokaże wg mnie najbliższy jest los Kukiza

bo zapowiadają się groteskowo


@Lukardio: często gęsto dzieci bogatych rodziców którzy nigdy w życiu nie musieli się martwić o kasę. Uważają się za lepszych, mądrzejszych i co zabawne myślą że to wszystko zawdzięczają sobie samym, swojej zaradności i
wielu młodych głosowało dla jaj

albo dla ,,jedynie wolnorynkowej partii"

oraz taki którzy zakłóca rządy ,,bandy czworga"

coś jak wyborcy Kukiza w 2015


Zobaczymy co czas pokaże wg mnie najbliższy jest los Kukiza

bo zapowiadają się groteskowo


@Lukardio: mam ponad 30 lat, wyższe, zarabiam ponad 5000 netto. Zagłosowałem na konfederację z innych powodów niż dla jaj. Ale dalej czaruj rzeczywistość. Im dłużej będziecie nas szkalować, tym więcej osób się przekona do
często gęsto dzieci bogatych rodziców którzy nigdy w życiu nie musieli się martwić o kasę. Uważają się za lepszych, mądrzejszych i co zabawne myślą że to wszystko zawdzięczają sobie samym, swojej zaradności i nieprzeciętnej inteligencji. Dobrym przykładem jest Sośnierz, syn lekarza i wpływowego konserwatywnego polityka.


@BojWhucie: o następny social justice warrior. No jasne nieroby i złote dzieci. Śmiało jakie jeszcze inwektywy i epitety wymyślicie ( ͡° ͜ʖ ͡°
@BojWhucie:

Jak pokazuje analiza Małgorzaty Łukianow i Piotra Kocyby powstała na podstawie badań prowadzonych pod auspicjami Instytutu Filozofii i Socjologii PAN i we współpracy z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, demografia Marszu Niepodległości przesuwa się w kierunku klasy średniej. Wśród uczestników ostatniego Marszu aż 68 proc. deklarowało wykształcenie wyższe. Edukację na szkole podstawowej zakończyło tylko 0,5 proc. manifestantów, wykształcenie zawodowe zadeklarowało 4,4 proc., a średnie – 16,5 proc. Krótko mówiąc, w
@BojWhucie:

często gęsto dzieci bogatych rodziców którzy nigdy w życiu nie musieli się martwić o kasę


to nie to samo co:

nieroby i złote dzieci


( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam ponad 30 lat, wyższe, zarabiam ponad 5000 netto. Zagłosowałem na konfederację z innych powodów niż dla jaj.


@qluch: no to podaj te powody. Jestem bardzo ciekawy, jak 30-letniego wykształconego człowieka mogły przekonać utopijne (a w zasadzie dystopijne) i nierealne do spełnienia postulaty gospodarcze, program napisany na kolanie, niechęć do szczepień, mariaż z narodowcami i wreszcie kompletnie anty-liberalne podejście od kwestii mniejszości.
no to podaj te powody. Jestem bardzo ciekawy, jak 30-letniego wykształconego człowieka mogły przekonać utopijne (a w zasadzie dystopijne) i nierealne do spełnienia postulaty gospodarcze, program napisany na kolanie, niechęć do szczepień, mariaż z narodowcami i wreszcie kompletnie anty-liberalne podejście od kwestii mniejszości.


@shiromaru: no i widzisz, po takim wspaniałym argumentowaniu, że "cokolwiek nie napiszesz i tak sprowadzę to do tego co napisałem, bo wiem że mam rację" możesz mnie w
często gęsto dzieci bogatych rodziców którzy nigdy w życiu nie musieli się martwić o kasę. Uważają się za lepszych, mądrzejszych i co zabawne myślą że to wszystko zawdzięczają sobie samym, swojej zaradności i nieprzeciętnej inteligencji.


@BojWhucie: IRL:

Pytany o dotychczasowe źródła utrzymania Konrad Berkowicz stwierdził, że nie może ich upublicznić w obawie o reakcję urzędu skarbowego. „Uważam, że niepłacenie podatków jest obowiązkiem każdego normalnego obywatela, zwłaszcza mężczyzny. Do omijania niesłusznych podatków
Tak właśnie dyskutuje lewica. Zero argumentów! A nie, zaczekaj...


@shiromaru: XD, przeproś za poprzedni post w którym próbowałeś mnie ustawić na pozycji osoby która popiera utopijne/dystopijne i nierealne postulaty. Nie będę z tobą dyskutował jeśli w ten sposób chcesz prowadzić rozmowę. A teraz mnie szantażujesz, że mam zero argumentów! Co wy w tej neuropie ćpacie?
XD, przeproś za poprzedni post w którym próbowałeś mnie ustawić na pozycji osoby która popiera utopijne/dystopijne i nierealne postulaty. Nie będę z tobą dyskutował jeśli w ten sposób chcesz prowadzić rozmowę


@qluch: Mam Cię przepraszać za własną opinię o Konfederacji? Przecież to nie była opinia o Tobie tylko o partii.

A teraz mnie szantażujesz, że mam zero argumentów! Co wy w tej neuropie ćpacie?


Tego nie wiem. Póki co nie przedstawiłeś
Mam Cię przepraszać za własną opinię o Konfederacji? Przecież to nie była opinia o Tobie tylko o partii.


@shiromaru: ok, to przekonaj mnie do argumentów socjaldemokratycznego ustroju państwa który jest w swoich założeniach dyskryminujący, dystopijny oraz prowadzi do biedoty klasę średnią i odbiera im wolność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qluch: Żaden problem, jako przedstawiciel klasy średniej i przedsiębiorca zatrudniający pewną liczbę pracowników mogę na podstawie własnego doświadczenia stwierdzić, że w zakresie edukacji, rozwoju technologii, służby zdrowia, obronności, energetyki na dużą skalę, a także utrzymania wrażliwych gałęzi przemysłu i usług, które przeżywają okresowe turbulencje, partnerstwo publiczno-prywatne daje najlepsze rezultaty.

Przykłady krajów skandynawskich pokazują to dobitnie w zakresie właśnie służby zdrowia i rozwoju technologii. Finlandia jest najlepszym przykładem w zakresie edukacji. Niemcy
często gęsto dzieci bogatych rodziców którzy nigdy w życiu nie musieli się martwić o kasę. Uważają się za lepszych, mądrzejszych i co zabawne myślą że to wszystko zawdzięczają sobie samym


@BojWhucie: Popatrz pan, to tak samo jak wyborcy Razemków.
często gęsto dzieci bogatych rodziców którzy nigdy w życiu nie musieli się martwić o kasę. Uważają się za lepszych, mądrzejszych i co zabawne myślą że to wszystko zawdzięczają sobie samym

Popatrz pan, to tak samo jak wyborcy Razemków.


@panczekolady: O ile z pierwszymi punktami trudno polemizować, bo nie ma dowodów za ani przeciw, to z ostatnim nie mogę się zgodzić. Człowiek, który mocno podkreśla znaczenie społeczno-kulturowo-materialnych czynników wychowania i ogólnie okresu