Wpis z mikrobloga

Utrudnienia drogowe w #bialystok - podsumowanie zbiorcze

Długo czekałem z tym wpisem bo czekałem na pewne info z UM, ale o tym w pkt 2.

1. 1 listopada w rejonach cmentarzy wprowadzono tymczasową organizację ruchu. ul. Raginisa, Kolbego, Wysockiego, Krzyżowa, Łącznikowa oraz Zgoda będą jednokierunkowe. Ulica Boboli będzie zamknięta - wjazd tylko dla niepełnosprawnych i taxi. Nie będzie możliwy wyjazd z kilku uliczek w Kolbego oraz Wysockiego. Komunikacja miejska będzie tego dnia darmowa. wydarznie Waze
2. Moi mili w listach pytacie co z 1000-lecia PP. Odpowiedź brzmi - xD Znaki dalej twierdzą, że ulica zostanie otwarta jutro - a z tego co widziałem do jej skończenia trochę brakuje. Rozkłady BKM również nie zostały zaktualizowane i dalej przewidują objazd. UM nie podał żadnego komunikatu, a zapytany bezpośrednio o co chodzi - milczy xD Wygląda na to, że wstyd przed kolejnym opóźnieniem jest ważniejszy niż informowanie kierowców.
3. W dniach 4-30.11 w godzinach 7-17 na skrzyżowaniu Składowa/Transportowa/Żeromskiego zostanie zamknięty jeden pas jezdni. Tu zacytuję pełny komunikat:

Prace rozpoczną się na ul. Składowej, na wysokości zatoki autobusowej i postępować będą etapowo (zmiana co 2-3 dni) w kierunku ul. S. Żeromskiego. W pierwszym etapie prowadzonych prac na odcinku ok. 10 m zostanie zajęty pas ruchu ul. Składowej przeznaczony do skrętu w lewo, w ul. Pogodną. W kolejnym etapie prace przesuną się na pas środkowy i a następnie na pas zewnętrzny. Po zakończeniu prac na ul. Składowej prace prowadzone będą na wjeździe / wyjeździe w ul. Transportową. Etapowo zajmowane będą poszczególne pasy jezdni ul. Transportowej. Następnie prace przesuną się na ul. S. Żeromskiego. Rozpoczną się od zewnętrznego pasa jezdni, który zostanie zajęty na odcinku ok. 10 m, a zakończą się na pasie wewnętrznym, na wysokości zatoki autobusowej.

4. ul. Jurowiecką ruch odbywa się już dwoma jezdniami, jednak brakuje oznakowania poziomego (jedzie się pomiędzy słupkami omijając roboty wykończeniowe i samochody poparkowane na prawym pasie (,)).
5. Nowy łącznik ul. Simoniuka i Spółdzielczej został skończony i jest przejezdny- pisałem o nim tutaj

Bezpiecznej drogi do domu!


Tag do obserwowania: #bialostockieutrudnienia
Mirkolista do wołania (zbiorcze wpisy o większych utrudnieniach): link
klotz - Utrudnienia drogowe w #bialystok - podsumowanie zbiorcze

Długo czekałem z ...

źródło: comment_LCas1gOcfsCEkZc5qLE6wocTb5v4fZ7g.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@klotz: jest gdzies info co z ulica bialostoczek? na odcinku od 1000lecia przy rondzie z poleska do kozlowej? robili tam kanalizacje, zasypali a asfaltu dalej nie ma xD czekaja az zrobia kozlowa i wtedy wyleja asfalt? kiedy to moze nastapic?
  • Odpowiedz
  • 1
@kusprzyk: xD tam dalej są znaki ze ulica Białostoczek zamknięta a wcale zamknięta już nie jest xD
Zgaduje, że czekają ze sprowadzeniem maszyny/masy bitumicznej aż wszystko zrobią by nie mieć niepotrzebnych kosztów.
  • Odpowiedz