Wpis z mikrobloga

@smartfonik: powiem tyle - niezły byłby wstyd, jakbym się trzymał swoich nastoletnich poglądów, bo kiedyś byłem typowym "demokratycznym socjaluchem", jak 95% społeczeństwa. Więc daję każdemu prawo do mylenia się w młodym wieku, ale też w starym. Zmiana opinii na jakiś temat na przestrzeni lat jest sprawą totalnie normalną.
Z drugiej strony, to nawet cieszy mnie, że będziesz tu bez sensu marnował swój czas ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@smartfonik: Wtedy tak szalał, bo UPR miał 1% poparcia i brak szans na przekroczenie progu. Teraz kiedy sytuacja się zmieniła i dostał się do koryta oczywiście o ideałach zapomniał, kwintesencja polityki ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Pantokrator: O czym ty piszesz, tu nie chodzi o zmianę poglądów tylko o porzucenie ideałów. Chciał grać polityka, któremu nie zależy na $, rozumiem iż teraz jest starszy być może ma rodzinę i z tego tytułu jakieś koszty, co moim zdaniem dalej nie stoi na przeszkodzie aby oddać 50% diety poselskiej. Poza tym jak to sam Korwin twierdzi, może znaleźć kolejną pracę i tam zarabiać a politykę uprawiać tylko dla idei
  • Odpowiedz
@smartfonik: I to jest zaleta wejścia KonfedeRosji do parlamentu. Skończy się wreszcie to #!$%@? o bandzie czworga przy korycie. Jesteś tak długo antysystemowcem póki nie stajesz się częścią systemu i jego beneficjentem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@janmazoch: jakich ideałów? Skuteczna polityka wymaga kasy. Takie są realia. Idealizm w pewnych dziedzinach nie sprawdza się w rzeczywistości i każdy niemal człowiek go porzuca, z korzyścią dla siebie i otoczenia.
Kiedyś Berkowicz miał durne poglądy na ten temat, teraz widocznie zmądrzał.
Gwarantuję ci, że młody Tusk też był innym człowiekiem.

No i czy u Tuska chodziło o dietę poselską, czy o duzo grubszą kasę od UE? Zresztą, nieistotne.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Oczywiście skuteczna polityka wymaga kasy, nie namawiam go aby przekonał partię do odrzucenia subwencji. Zachęcam go do realnej pomocy która teraz może wykonać i pokazać, że jest ideowym politykiem a nie tylko kolejnym który dopchał się do koryta ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janmazoch: kasa, którą.dostają posłowie też się liczy. Poza tym - jak pisałem, pomysł był durny, sprawa nie była ciągnięta, a to, że Berkowicz porzucił tę ideę tylko dobrze o nim świadczy. Jak zacznie głosowač za.rozdawnictwem, to będę miał powody do krytyki. Póki co nijak nie udowodnił, że działa w interesie koryta.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Konfederacja dostanie 28 milionów złotych subwencji, także dieta posła Berkowicza przy tej kwocie jest śmieszna i kompletnie nic nie znacząca. Za to on sam ma szansę pokazania ideowości i dobrego serca bądź wybrania koryta i jego dalszego drenażu (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@janmazoch: każda złotówka jest znacząca. Przez 4 lata to jest ponad pół miliona złotych, ale chyba nie umiesz liczyć, stąd twierdzenie o śmieszności tej kwoty. To kupa forsy, która umożliwia posłowi lepsze wykonywanie swoich
obowiązków.

Za to on sam ma szansę pokazania ideowości i dobrego serca


Nie, pokazałby jedynie głupotę, więc trzeba się cieszyć, że ten pomysł porzucił. Nie szedł na wybory z taką obietnicą, a jako wyborca Konfederacji nie chciałbym,
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Jego dieta wynosi dokładnie 384 tysiące złotych przez 4 lata ( 8000 złotych miesięcznie) . Rozumiem, że do polityki trzeba mieć $ dlatego dodatkowych pieniędzy które dostają politycy na biuro poselskie mu nie odmawiam. Tutaj chodzi o samą dietę poselską. Zawsze może dodatkowo sprzedawać paróweczki pod sejmem aby dorobić ( ͡º ͜ʖ͡º)

Także zdecydowanie jest możliwość funkcjonowania normalnie jako polityk bez diety, jednak wymaga to
  • Odpowiedz
@slapdash: a ty upośledzony, czy pijany?
Gdzie ja pisałem, że Berkowicz miał wtedy rację? :D

@janmazoch: dobra, sama dieta 384 tysiące, to są twoim zdaniem śmieszne pieniądze?

Także zdecydowanie jest możliwość funkcjonowania normalnie jako polityk bez diety, jednak wymaga to poświęce


No jest, ale jest to funkcjonowanie mniej skuteczne. Jako wyborca sobie tego nie życzę.

Teraz pytanie czy poseł Berkowicz jest na to gotowy czy po prostu będzie brał $
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Mam wrażenie, że piszę z bardzo zaślepionym wyborcą, sam głosowałem na Konfederacje co nie znaczy, iż poseł Berkowicz, może rzucać obietnice na lewo i prawo. Tym właśnie mają się różnić od reszty polityków, być opozycją wobec powszechnego zakłamania i łamania obietnic a tą ewidentnie Berkowicz złożył kilka lat temu.
Dziś ma możliwość jej realizacji i tylko od niego to zależy. Dlatego jako wyborca chcę wiedzieć czy te słowa sprzed kilku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janmazoch: człowieku, facet ileśtam lat temu powiedział coś w programie telewizyjnym będąc praktycznie nikim.
Przenosimy się X lat do przodu, rok 2019, spora część wyborców Korwina z tamtego okresu została wesołymi socjaluchami, politycy kradną na potęgę i rozdają kasę roszczeniowemu motłochowi, sam Korwin zamiast o gospodarce pieprzy o lgbt. Ale jaki jest prawdziwy i największy problem? Że Berkowicz kiedyśtam coś powiedział i przez te wszystkie lata zrewidował swoje poglądy.
Zgroza, #!$%@?,
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Jak to mówią chcącemu nie dzieje się krzywda. Był dorosły, wiedział co mówi. Dziś wystarczy prosta deklaracja tak oddam dietę bądź jej część bądź nie oddam nawet grosza ze swojej diety. Podejrzewam, iż odpowiedź na to pytanie zajmie mu jakieś nie więcej niż 1 minutę a później, może wrócić do walki o faktycznie ważniejsze sprawy.
  • Odpowiedz