Wpis z mikrobloga

Czesc, mam troche pytan co do wyboru monitora 27 cali.

1. Jakie odswiezanie monitora wybrac do dlugich posiedzen? (Czytanie, granie, ogladanie YT - zeby nie meczyc oczu powyzej 100hercow?)

2. W tej chwili najlepsze co do oszczedzania wzroku co mozna dostac to Eye Care?

3. Gry by chodzily w odswiezaniu powyzej stu hercow musza miec specjalne sterowniki na karcie czy tu raczej chodzi o mocny sprzet? Pytam o gry starsze 2lata i wiecej.

4. Bedac na pulpicie odswiezanie samo sie dobiera co do np filmow czy przegladarki czy to tylko roznica jest jak sie odpala gre albo jest w windowsie?

5. 27cali to na tyle duzy monitor by wybrac wiecej niz full HD?

6. Jaki monitor doradzilbys mi do 2tys zl z hakiem w takich wymaganiach?

Pytam bo chcialbym kupic raz a dobrze.

Tak wyszukiwalem, jednak mozna dostac krecka ile mi wywalilo wynikow.
https://www.amazon.co.uk/s?k=4k+ips+27inch+eye+care+flicker+free+120&i=computers&crid=3SE3EQWJ7F68J&sprefix=4k+%2Ccomputers%2C198&ref=nb_sb_noss

#pcmasterrace #monitory #kiciochpyta #gownowpis
  • 33
  • Odpowiedz
@Lord_Stannis:
1. Jak masz opcję to weź te 120/144 najlepiej z freesynciem albo g-synciem.

3. O ile nie są zlockowane na 60 fps to powinny hulać. W sensie nie trzeba nic szczególnego, po prostu niektóre gry nie wspierają wysokich klatek, ale to mniejszość i gry indie.

4. W sumie nie wiem. Raczej w normalnych warunkach monitor odświeża się z tą samą częstosliwością (maksymalną) a jeśli coś ma mniejszą to może być
  • Odpowiedz
@Miksiarz: @Lord_Stannis: Imo jak kupować monitor za te pieniądze to szkoda by było żeby nie miał tych 120hz przynajmniej.
W Dooma się fajniej gra w 144hz, bo sprawdzałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Starcrafta też będzie się lepiej grało (a sc2 to nawet nie potrzebuje super kompa do tego pewnie). Tylko uważaj bo jak raz zobaczysz 120/144hz to już nie będziesz chciał wracać do 60 xd
  • Odpowiedz
@Miksiarz: A włączyłeś to 144hz? Użyłeś odpowiedniego kabla?
Bo stary, to widać OD RAZU, nawet po ruchu kursora na pulpicie. Ja miałem odrobinę łatwiej bo miałem monitor 144hz a obok 60hz podpięty ale serio... to po prostu widać.
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: dziekuje kolego za rady, tez mysle ze jak zobacze wiecej niz 60hercow to sie zmieni mi swiatopoglad. Teraz operuje na uzywanym monitorze do grafiki ips z 60hz i tak jakos szukam czegos lepszego.

Ja pamietam czasy Crt monitorow, wiec i oczy szanowac musze. Witaminy juz biore specjalne i okulary z filtrem mam, ale czesto dostrzegam migotanie przy dynamiczniejszych scenach(lub rwanie mimo vsync on), no taki niefajny efekt. Czytam tez duzo,
  • Odpowiedz