Wpis z mikrobloga

Czesc, mam troche pytan co do wyboru monitora 27 cali.

1. Jakie odswiezanie monitora wybrac do dlugich posiedzen? (Czytanie, granie, ogladanie YT - zeby nie meczyc oczu powyzej 100hercow?)

2. W tej chwili najlepsze co do oszczedzania wzroku co mozna dostac to Eye Care?

3. Gry by chodzily w odswiezaniu powyzej stu hercow musza miec specjalne sterowniki na karcie czy tu raczej chodzi o mocny sprzet? Pytam o gry starsze 2lata i wiecej.

4. Bedac na pulpicie odswiezanie samo sie dobiera co do np filmow czy przegladarki czy to tylko roznica jest jak sie odpala gre albo jest w windowsie?

5. 27cali to na tyle duzy monitor by wybrac wiecej niz full HD?

6. Jaki monitor doradzilbys mi do 2tys zl z hakiem w takich wymaganiach?

Pytam bo chcialbym kupic raz a dobrze.

Tak wyszukiwalem, jednak mozna dostac krecka ile mi wywalilo wynikow.
https://www.amazon.co.uk/s?k=4k+ips+27inch+eye+care+flicker+free+120&i=computers&crid=3SE3EQWJ7F68J&sprefix=4k+%2Ccomputers%2C198&ref=nb_sb_noss

#pcmasterrace #monitory #kiciochpyta #gownowpis
  • 33
@Lord_Stannis: Mówi się, że różnica 60 - 120/144 jest tak samo zauważalna, jak różnica 60 - 30, choć imo nie aż tak bardzo, ale jest wyraźnie widoczna. Mówię, nawet kierowanie kursorem jest dużo przyjemniejsze. Jak możesz to może sprawdź czy w jakimś sklepie stacjonarnym nie mają takich monitorów albo czy Twój znajomy nie ma żebyś sam zobaczył.
@TotalDisaster: ciezko bedzie bo sklepy maja ogolnie biedamonitory, musialbym sie wybrac do jakiegos duzego centrum elektronicznego - w sumie moge poszukac, dobry pomysl.

takie mam wybory poki co:

MSI Optix MAG271CQR Curved Gaming Monitor 27 Inch, WQHD, VA, 144 Hz, 1 ms, 2560 x 1440, 1440 p, 1800R, RGB Mystic Light, Display Port, HDMI, USB, Adjustable Stand, AMD FreeSync, G-Sync Compatible

BenQ PD2700Q 27 Inch 1440p QHD Monitor for Graphic Design,
@TotalDisaster: @Miksiarz: ahem, no wiec.

1. Doom, uwazalem zeby nie przesadzic bo sie obawiam odswiezania wobec slabego sprzetu(choc 1050 4bg ti jest). Doom chodzi fajnie, natywna rozdzilka uruchamia sie spokojnie, zaczalem zmieniac na fulHD ale to byl blad bo mi spadly klatki. Mialem 60fps z wylaczonymi wszystkimi najerami oprocz fxaa czy jakos tak. Dochodzilo do 85 w maxie ale 60 hercow i nie wiecej jechal. Kolory zrobilem wybierajac FPS z
@Lord_Stannis: No i super mireczku! Ja sam niedawno przesiadłem się na monitor 144hz więc bardzo się cieszę, że widzisz różnicę i że Ci się podoba wyższy klatkarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli chodzi o synchronizację to Ty masz monitor z freesynciem więc może Ci się monitor dostosowywać do klatek a nie na odwrót :D Ale to musisz sam popróbować bo ja nie mam takiego.
@TotalDisaster: no tak, wrzucilem adaptive sync(czyli z nvidia compatible) - czytalem instrukcje, pisalo zebym to wlaczyl w menu nvidia control panel, podalo gdzie dokladnie w opcjach ale ja tego nie mam. Wlaczylem wiec w monitorze jakkolwiek nie wiem czy to dziala czy nie, bo to chyba w Fps'ach widac.