Wpis z mikrobloga

We Włoszech (pewnie z wyjąkiem Wenecji), Hiszpanii i Portugalii to norma


@Tikyo: cooo? We włoszech to nawet biorą opłatę zwaną coperto za nakrycie, byłem w wenecji, florencji, rzymie, neapolu, positano, salerno i prędzej dodałbym w trąbę od kelnera niż coś za darmo
  • Odpowiedz
W UK w każdej praktycznie restauracji możesz poprosić tap water I daja za darmo i bez mrugnięcia okiem


@Queltas: jeśli lokal serwuje alko to jest ustawowo zobowiązany do podania wody z kranu nieodplatnie. przy czym mowa wyłącznie o wodzie z kranu, tak jak sam napisałeś.
  • Odpowiedz
picie do posiłku niezdrowe? Uzasadnij()


@elektryczny_pastuch: Rozrzedza kwasy żołądkowe = utrudnia trawienie.

Czy Ty naprawdę jesteś taka głupia, czy to jakaś zarzutka? Piję do posiłków i nic mi się nie stało


Zaczynamy od epitetów i już wiadomo z kim będzie ta dyskusja ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ten argument brzmi jak słowa narkomana który ćpa od 3 lat a nieszkodliwość heroiny uzasadnia tym, że
  • Odpowiedz
Rozrzedza kwasy żołądkowe = utrudnia trawienie.


@Plotkova99: to bzdura obalana milion razy. A raczej nigdy nieudowodniona.

Po prostu jedząc "na sucho" strawimy pokarm szybciej i dokładniej.

Teraz to już całkiem palnęłaś... bez płynów trawienie w ogóle nie będzie zachodzić. O ile ktoś nie choruje na refluks to powinien pić do posiłków. Polecam poczytać: https://www.healthline.com/nutrition/drinking-with-meals#belief-about-liquids
  • Odpowiedz
@Instynkt: zależy, byłam w wielu miejscach i jeżeli to jest fancy restauracja to wydasz dużo na obsługę, jeżeli rodzinna trattoria czy bar (a pamiętajmy że tam bar to też knajpa, często z dobrą lokalizacja/widokiem) możesz dodać coś za darmo na spokojnie
  • Odpowiedz
@Eustachiusz: We Francji też kranówka za darmo.

Wydaje mi się, że problemem jest po prostu to, że społeczeństwo ma mniej kasy. Przejdź się po francuskim albo północno włoskim mieście 30k mieszkańców ok. 19-20 wieczorem po rynku w środku tygodnia. Multum ludzi w restauracjach, miejsc nie ma, gwar, zabawa, półmiski latają we wszystkie strony, wino sie leje strumieniami. Restauratorzy mają #!$%@? na to czy ktoś kupi wode za pare euro wtedy. Po
  • Odpowiedz