Wpis z mikrobloga

@badtek: W tabelce masz napisane AGLOMERACJI KRAKOWSKIEJ, A NIE MIASTO KRAKÓW do kuhwy nędzy. Nie wiem czy trollujesz, czy masz za daleko do łba. Aglomeracja krakowska to Kraków i gminy ościenne. Kraków jest truty głównie przez gminy ościenne przez zjawisko bryzy miejskiej – w godzinach wieczornych powietrze jest zasysane do miasta. Prześledź sobie jak to wygląda w ciągu doby. Do zachodu słońca w Krakowie jest zielono, dookoła żółto, pomarańczowo i czerwono.
@badtek: fajnie ze uwazasz ze tak jest... ja wole przeczytac przygotowany raport od kogos bezstronnego.
mam wrazenie ze myslales ze wymiana tych kilkanastu tysiecy piecy i bedzie czyste powietrze jak na zachodzie, gdzie to jest jeden z 20? 30? krokow by krakow mial czyste powietrze. tak zacofani sa polacy i jeden sezon tego nie zmini.
jak chcesz widziec postep porownaj sobie ten rok do poprzedniego i uwzglednij temeprature, wiatr i moze
krokow by krakow mial czyste powietrze. tak zacofani sa polacy i jeden sezon tego nie zmini.


@no_one6: @Drmscp: Kraków nigdy nie będzie miał "czystego powietrza". No chyba że globalne ocieplenie postąpi o jakies 10 stopni i w Małopolsce wiatry zaczną mocniej wiać. Do powstawania smogu nie jest potrzebny żaden dym.
Ale Wy póki co widzicie, że przecież jak staniesz nad morzem to widzisz że może jest płaskie. Widzicie że słonce
@badtek: Cztery linijki tekstu i zero treści, jesteś pismakiem w jakiejś lokalnej gazecie? Burmistrzem jednej z gmin w pobliżu Krakowa? Dlaczego zamiast merytorycznych argumentów starasz się w jakiś śmieszny sposób starasz się mnie zdyskredytować, zamiast merytorycznie odnieść się do tego, co napisałem?
@Drmscp: pojęcie "Aglomeracji Krakowskiej" jest używane w kontekście komunikacji miejskiej, formalnie nie ma czegoś takiego. Np Wieliczka czy Olkusz to już są inne powiaty, to nie jest ani Miasto Kraków ani Powiat Krakowski. Oczywiście teraz możesz sobie dogadywać, że w tej tabelce chodziło o pół Małopolski XD.
I zrozum moćku, że smog to zjawisko atmosferyczne i do tego nie jest potrzebny dym z kominów, a jeśli mówimy o truciu, to jest
Pobierz
źródło: comment_FPqeLQpqqZxpGEdE5k8b46ZE3XUGco5c.jpg
@badtek: teraz ładnie widać jak to nie ma różnicy między Krakowem a podkrakowskimi miejscowościami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Usunięcie paliw stałych z Krakowa nie zlikwiduje smogu i nie wiem czy ktokolwiek to postulował, za to usunie w pewnym stopniu (bo do pełnego efektu obwrzanek musiałby zrobić to samo) przynajmniej jedną przyczynę a jako bonus przynajmniej powietrze będzie mniej śmierdzieć.
Pobierz
źródło: comment_a4MCIoldrkDy6XxrObvdCOkoZnXVAkEB.jpg
@badtek: przytaczasz statystyki, które bardzo niewiele mówią. A na teksty typu:

I zrozum moćku, że smog to zjawisko atmosferyczne i do tego nie jest potrzebny dym z kominów, a jeśli mówimy o truciu, to jest to na pewno ruch samochodowy, o czym świadczą najwyższe stężenia w centrum, na. Al Krasińskiego.


to potrzeba jakiś źródeł, to potwierdzających. Ja za to mam raport NIK, stwierdzający, że niska emisja odpowiada w ponad 80% za
@xetrov: smog i smród to różnica. Jak sie zesrasz w kiblu, to śmierdzi, ale smogu nie ma i sie nie utrujesz. A tlennku węgla nie widać i nie czuć, a podwyższone stężenia zabijają w kilka minut. A zresztą krakowski smog tez nie jest tak szkodliwy jak go piszą - ludzie w Malopolsce żyją najdłużej w Polsce i chorują znacznie rzadziej na raka płuc, niż mieszkańcy Pomorza.
smog i smród to różnica.


@badtek: a czemu miałoby nie być różnicy? Stosujesz jakieś dziwne uniki i w ogóle mam wrażenie że trollujesz.

A zresztą krakowski smog tez nie jest tak szkodliwy jak go piszą - ludzie w Malopolsce żyją najdłużej w Polsce i chorują znacznie rzadziej na raka płuc, niż mieszkańcy Pomorza.


@badtek: raczej pomimo a nie dzięki, zresztą teraz już jestem pewien wcześniejszego zdania.
. Ja za to mam raport NIK, stwierdzający, że niska emisja odpowiada w ponad 80% za przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza.


@Drmscp: raport NIK XD. Człowieku, potrzebujesz czasu żeby wyjść z tych głupot których się naczytałeś.
Pokazuje Ci dane z Krakowa, ale Ty nie chcesz tego widzieć. Tylko szukasz jakichś bajek NIK, co pojęcia o smogu nie ma. Zresztą w Polsce to mało kto ma pojęcie o smogu, racej wszyscy mają wpojoną
@Drmscp: powiem inaczej, chcesz się ze mną założyć, że pomimo zakazu palenia w Krakowie, oficjalne średnie stężenia za rok 2019 w Krakowie będą wyższe niż w Tarnowie? Każdy mądry, ale nikt nie postawi pieniędzy na to co bredzi... Ja stawiam pieniądze.
@badtek: Chyba sobie kpisz - najpierw piszesz jakieś porównanie Turynu i Mediolanu do Krakowa a jak cię pytają o źródła to ja mam ich szukać - ty jesteś niepoważny.