Wpis z mikrobloga

Dobra, ale nikt nie twierdził że likwidacja pieców miała być remedium na wszystko - to tylko jedno z działań mających wspólny cel.


@willard: jak to #!$%@? nikt? ja #!$%@?, czemu wy tu w kółko #!$%@? to samo, każdemu mam wklejać tę tabelkę z 2015 roku, która mówiła że w Krakowie za smog w 50% odpowiadaja piece krakowskie a tylko w 10% ościenne gminy? Alarmy smogowe jak i władze miasta twierdziły że
Pobierz badtek - > Dobra, ale nikt nie twierdził że likwidacja pieców miała być remedium na w...
źródło: comment_Wt1L1MA3LN8a6lGpWawLYo9eDvL91eH7.jpg
@Pawu1on: zesrała. W październiku w centrum Krakowa jest więcej dni z przekroczoną dobową normą niż poniżej normy. Stężenia PM10 są wyższe niż w innych miastach Małopolski. Pojęcia nie masz o czym piszesz.
@badtek: To zostało już zauważone, że:

nawiewało na początku października podczas przymrozków zanieczyszczone powietrze nad Kraków.

A pytanie brzmi - czy dni z przekroczonymi normami jest więcej czy mniej niż rok temu? Jaka rok temu była temperatura?
@Pawu1on: Zesrało. Gadasz skrajne idiotyzmy zupełnie bez pojęcia. A na pytanie sam sobie poszukaj odpowiedzi. Ja je znam, a Ty dowiedz się i wtedy wypowiadaj... albo sluchaj dalej płaskoziemców z alarmów smogowych.
@badtek: temat na pewno nie na taki wpis i nie na podstawie jednego dnia. co zrobili to zrobili teraz zebrac dane z calego sezonu i zobaczyc czy jest poprawa.
w sumie mozna zrobic z tego jakies ciekawe opracowanie. moze inz/lic? jakis efekt wykopu?
eraz zebrac dane z calego sezonu i zobaczyc czy jest poprawa.

w sumie mozna zrobic z tego jakies ciekawe opracowanie. moze inz/lic? jakis efekt wykopu?


@no_one6: nie ma poprawy. To jest wiadome od dawna. Dane z oficjalnych czujników to pokazują. Liczba dni z przekroczoną normą w Krakowie w październiku 2019 może być nawet wyższa niż w październiku 2018.
@willard: a co jest źródłem smogu w Mediolanie i Turynie? tam nikt węglem i śmieciami w starych piecach nie pali, a smog mają taki sam jak w Krakowie. To było do przewidzenia. #!$%@? położenie, słabe wiatry, gęsta zabudowa to super przepis na smog i nawet żadnego dymu tu nie trzeba.
Nie trzeb być geniuszem, żeby sobie sprawić dane w państowym inspektoracie ochrony środowiska http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/archives
@willard: najśmieszniejsze jest to, iż zapowiada się, że mimo zakazu to pod względem średnich poziomów PM10 oraz dni z przekroczoną normą, październik 2019 w Krakowie będzie najgorszy od kilku lat :-)
@badtek: Wrzesień charakteryzuje się niewielką liczbą dni grzewczych - takie zestawienie dla lutego czy stycznia miałoby więcej sensu. W przypadku Mediolanu i Turynu to nie widziałem ich w zestawieniach najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast, Kraków za to tak - podaj źródło że smog jest taki sam w tych miastach.
Co do danych o źródła z Krakowa - prosiłem o konkretny raport.