Wpis z mikrobloga

Mireczki co sądzicie o Lexusie IS II, rocznik 2006, silnik 2.5 l V6 208 kucy, napęd na tył?

Szukam jakiejś fajnej fury do 30 tys, żeby dawała frajde z jazdy i była mało awaryjna. Lexusy mi się kojarzą z solidnością. Przebieg 140 tys budzi poważne wątpliwości. W swojej skodzie z 2015 mam przebieg 130 tys.

Będę wdzięczny za opinie o porady, a może jakiś właściciel się trafi? :)

Ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is-silnik-to-2-5-litrowe-v6-o-mocy-208km-reczna-skrzynia-biegow-ID6CsAvn.html?fbclid=IwAR2Xg95xs32q_dPOgNiO571qTs0qyaIXqQNlITuSkvsQzvDtk_lwGtibP6w#ab947d6c58

#motoryzacja #samochody #lexus
źródło: comment_jxXv0o24zRlps7m2AMbOJ12vQc4QBIzq.jpg
  • 14
@Retoryk: Stary ilu ja znam ludzi którzy napalili się na V6 czy V8 w różnych markach i budach, dłużej niż rok nikt tego nie trzymał, bo nikogo na to nie stać. Trzeba byc na takie auto rzeczywiście zamożnym, a nie napalonym gnojkiem rządnym "prawdziwej motoryzacji". Jeśli ktoś szuka auta do 30 tys zł to powinien szukać aut z segmentu Golf
@polski_kormoran: miałem długą styczność jako pasażer

Auto wygodne i świetnie wykonane, ale:

Ręczna skrzynia jest słabym wyborem przy tym silniku, ewidentnie się z nim nie dogaduje - jeśli jeździsz dużo po mieście, zaczniesz się denerwować. Automat jest niezawodny, trwały i lepiej pasuje do charakteru auta. Samochód jest wyjątkowo skutecznie wygłuszony, silnik ledwo słychać nawet jeśli praktycznie zamykasz obrotomierz.
Niskie spalanie jak na V6 jeśli potrafisz jeździć płynnie, ogólnie koszty nie są