Wpis z mikrobloga

Mirki, ostatnia prośba o Waszą pomoc w doborze laptopa - programowanie R/Python + biuro/internet.
Skupiłem się na Thinkpadach - zapewne wezmę T480s/T580s. Albo "bez s". ( ͡° ͜ʖ ͡°)-. W zależności od konfigu (16GB RAM, 512GB SSD), będzie 3300-4000zł.
Czy potraficie mi wyjaśnić te kwestie:
1. Skąd różnica cenowa >1500zł za przejście z Tx80 na Tx90? Ja nie widzę ewidentnej różnicy, która tłumaczyłaby tę kwotę. Niby nowa technologia CPU (Whiskey lake), no ale poza korpomową o zabezpieczeniach nie widzę istotnej różnicy w wydajności xD
2. Dlaczego w # pustulkowelaptopy polecany jest L490, a nie np. T480, który w tej samej cenie można dostać w podobnej/lepszej konfiguracji, a w serii T są lepsze plastiki.
3. Czy brać 15", czy 14"? (w domu mam PC + 2x24")
4. A może nie Thinkpada?

#laptopy #szukamlaptopa #sprzetkomputerowy #programowanie
  • 8
@MarcinOrlowski: teraz siedze na 12" FHD
@marek-125: myślałem bardziej o dołożoeniu $5,000,000,000 i kupieniu zderzacza hadronów, ale pomyślę. Tak serio, to myślałem przez chwilę o X1, albo T590 za ~ 7k, ale tak trochę się czuję wtedy ruchany na hajs. Wydaje mi się, że lepszy będzie w tym biznes, jeżeli kupię laptopa za 1/2 ceny i sobie go 2x wcześniej wymienię.
@mediateh7: Widzę, że poważnie znaczy w Javie? :P To tak raczej nie będe. Z ciekawości - co jeśli nie seria T? L jest taka sama. W zasadzie prawie wszystkie biznesówki którę oglądałem, to są w kółko te same procesory.