Wpis z mikrobloga

Pytanie do wszystkich.
Czy posiadając jeden samochód już jakiś czas (pół roku, rok, pięć nvm) kupiony jako używany i nie sprawdzany przed zakupem dogłębnie. Zaplacilibyscie firmie sprawdzającej auta żeby sprawdziła wasze auto?


#motoryzacja #samochody
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borysszyc: Zależy czy ci się podoba ten samochód, jeśli kupiłeś żeby se był i woził ciebie i twoją rodzinę przy czym tak średnio ci się podoba i planujesz kupić nowy to po co, a jeśli masz jakąś więź emocjonalną z tym samochodem to jak najbardziej, też koledzy dobrze mówią o cenie samochodu bo to też trochę wpływa na nasze decyzję :DD
@borysszyc: ale jak można kupić używane auto, jeździć nim pół roku i nie zrobić kompleksowego przeglądu? Nie interesujesz się kondycją techniczną swojego auta?
Jak kupuję używane to zawsze są dokładnie sprawdzane przed zakupem, a po samym zakupie oddawane do zaufanego serwisu ze zleceniem: sprawdzić wszystko i wymienić co potrzeba żeby było idealnie.
Pytanie było skierowane do wszystkich, nie dotyczące stricte mnie i mojego przypadku. Ale ok, odpowiem na komentarze:

@MlodyWilczek Nie jest to stary gruz. Aczkolwiek zależy też jak na to patrzeć. 2013r

@ZielonyArbuz Również odstawiłem go do warsztatu i było wszystko okej. Ale przejechałem nim już kilka tysięcy (10k w 3 miesiące) i zastanawiam się czy nie dać go jeszcze raz na sprawdzenie bo zaczynam się niepokoić kilkoma rzeczami.

@ba_ka1 Samochód posiadam od
@borysszyc: mógłbyś zaspokoic naszą ciekawość i napisać co Cie niepokoi i co trzeba zrobić o czym wspomniał majster u którego robiłeś pakiet pozakupowy :P Model auta też mógłbyś podać bo to raczej pod tym tagiem nie jest tajemnicą xD

Ja na Twoim miejscu oddałbym auto do mechanika przy okazji najbliższej wizyty i poprosił o dogłębne sprawdzenie co trzeba zrobić + wycena. Chociaz jak bardzo Cie coś niepokoi to od razu oddaj
@bekart Niepokoi mnie to, że samochód jest według mnie zbyt twardy a według opinii w internecie powinien pływać. Mam również wrażenie że zbyt długo "kręci" ale to nie zawsze i rozruch trwa powiedzmy 1,5s a powinien 1s. Szarpie na nierozgrzanym silniku na 3 i 4 biegu. Czasami czuć "łupnięcie" przy przełączaniu z R na P.

Lewy przedni siłownik krwawi. Po nocy postoju widać plamy na kostce niestety. A nie miałem wtedy hajsu
Pobierz
źródło: comment_JaEZGeixR7GFFqvAxWyxkbbaNPljeVbv.jpg