Wpis z mikrobloga

Niedawno dowiedziałem się, że w mojej pracy są 4 osoby nieheteronormatywne. Przeciętnie funkcjonujący ludzie, nie różniący się generalnie od reszty. I nie dowiedziałem się tego przez jakieś "afiszowanie się" - tylko w prywatnej rozmowie.

Tak gwoli przypomnienia, że osoby #lgbt żyją wśród nas i nie zawsze musimy o tym wiedzieć. Można krzyczeć o jednym %, który nic nie znaczy, ale pewnie każdy wśród was ma w swoim otoczeniu chociaż jedną osobę nieheteronormatywną, tylko pewnie nawet o tym nie wie.

#lgbt jest i żyje wśród nas.

#oswiadczenie #takaprawda #lgbt #homoseksualizm #gayisok #bekazprawakow
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
@Aldarith: dokładnie. Nikt przecież nie będzie mówił o swojej orientacji z randomami z pracy. Dopiero, gdy pada pytanie o żonę, męża, dzieci. I to tylko jeśli nie mamy podejrzeń o homofobię osób w otoczeniu. Mój szef zwykł rzucać żarty o gejach, więc nigdy nie odpowiadałem na jego pytania o moją rodzinę. Niektórym osobom już tak, a jaki był szok!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwertty321: Przebieranie sie na paradach w kobiece ciuchy czy próby obrażania wszystkich dookoła na plakwtach lub wykrzykiwanymi hasłami to walka o równe prawa tak?

Zróbcie najpierw porządek w swoim środowisku to wtedy żaden normalny człowiek (tak jak to jest i teraz) nie będzie miał do was problemu.
pewnie każdy wśród was ma w swoim otoczeniu chociaż jedną osobę nieheteronormatywną, tylko pewnie nawet o tym nie wie.


@Aldarith: pewnie mam ale wali mnie to - jak nie sprawiają tym problemów to mogą nawet się ujawnić i nic mi do tego.
równe traktowanie to nie specjalne traktowanie.


@Jonn: ja tam nie znam przypadków aby kiedykolwiek, gdziekolwiek ktoś był nierówno traktowany. Jakby ktoś był wegetarianinem czy weganinem to wtedy sorry kolego - sam sobie załatwiaj żarcie i nie #!$%@?, że ktoś Cię dyskryminuje! O ile z homo nie ma problemów bo nic to nie zmienia, to z takimi wege trzeba jednak podjąć dodatkowy wysiłek. Dobrze że nie mam znajomych z taką dietą bo