Wpis z mikrobloga

@buking: komornik może wszcząć egzekucje na podstawie tytułu wykonawczego, którym w tym przypadku może być jedynie nakaz zapłaty z klauzula wykonalności :) takie cos się dostaje w sądzie, a skoro jest w sądzie to obie strony musza wiedziec o postępowaniu, a sam nakaz musi zostac tobie prawidłowo doręczony.
  • Odpowiedz
@buking jeśli nie masz paragonu to pipa, może wyciąg z konta jeśli nie placiles gotówka? Jak nie masz ani tego ani tego to zapłać bo będzie się to ciągnąć
  • Odpowiedz
@buking Nie słuchaj Mirków którzy z taką pewnością mówią, że jak napiszesz reklamację to anulują. 3 miesiące dokładnie na tym samym parkingu również dostałem ten kwit.

Grzebałem nawet w koszu za paragonem. Wysłałem im ładną reklamację z potwierdzeniem zakupów, to była moja pierwsza taka sytuacja. Dostałem odmowę.

Póki co nie zapłaciłem, ale jestem świadomy, że mają prawo że mnie ściągnąć tą kwotę. Czekam na jakiś ruch z ich strony ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@buking: olać, ja to dostałem od Lidla i nic z tym nie zrobiłem, bo kim oni są, żeby mi mandaty wystawiać? Nie ma opcji, żeby to od Ciebie ściągnęli, bo musieli by do sądu sprawę kierować, a to się im nie kalkuluje.
  • Odpowiedz
Nie słuchaj Mirków którzy z taką pewnością mówią, że jak napiszesz reklamację to anulują. 3 miesiące dokładnie na tym samym parkingu również dostałem ten kwit.


@Turbator: Nic nie anulują bo pisząc "reklamację", wysyłając paragony czy cokolwiek innego de facto uznajesz roszczenie a co najmniej przyznajesz, że to byłeś Ty a nie tylko Twój pojazd. Odpada im tym samym najważniejsze ryzyko przy sądowym dochodzeniu takich roszczeń, a mianowicie takie, że gówno będą
  • Odpowiedz
Olej to

Najgłupsza rada.


@GordonL: W przypadku jakichkolwiek roszczeń i tym podobnych spraw z reguły "olewanie" jest faktycznie złym pomysłem, natomiast tutaj nie byłbym taki pewien.

Jeśli ktoś nie chce płacić to na pewno nie powinien prowadzić żadnej korespondencji z takim podmiotem, ponieważ w taki sposób dostarcza im cenny materiał dowodowy i w znaczący sposób ułatwia dochodzenie roszczenia ( czyli upraszczając, wysyłając jakieś reklamacje, paragony etc. w takiej sprawie działa się
  • Odpowiedz
@buking nie chce mi sie czytac nawalu komentarzy wiec nie wiem czy ktos juz to powiedzial- dostalam taki mandat, napisalam do tych #!$%@? odwolanie ze zdjeciem paragonu, ale nic to nie dalo- odpisali ze maja w dupie ze bylam na zakupach, parking obowiazuje tylko osoby majace bilet parkingowy. Kazali zaplacic.

Aha jak cos to nie zaplacilam.
  • Odpowiedz
@buking: Trochę zgapiles temat. Ja jak dostałem takie coś za szybę to podszedłem do miłej pani co parkowała obok i poprosiłem o ten wydruk za szybę. Pani mi go dała a ja wysmarowalem maila do firmy. Potem otrzymałem potwierdzenie ze anulowali.
  • Odpowiedz
Jak rozwiązałeś tą sprawę? Wczoraj dostałem taki sam mandat w tym samym miejscu i zastanawiam się jakie są szanse że nie będę musiał tego płacić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz