Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sindram: Jakie sromotniki?
Po choćby kawałku sromotnikowego moża kopnąć w kalendarz

Muchomor Czerwonego choć jest symbolem grzybów trujących jest stosunkowo niegroźny, śmiertelne dla dorosłego człowieka może być ~15 średniej wielkości okazów.

Przy spożyciu konkretne efekty psychoaktywne, sporadyczne i rozważne użycie raczej nie powinno nieść szkód zdrowotnych.
Z tego co się oczytałem to jednak nie powinno się jeść na surowo a ugotować wywar z kapeluszy ewentualnie ususzyć
I zbierać we wcześniejszych miesiącach
@BartoszBarSeba: Grzyb je grzyb, nie wydawkujesz tego jak tabletki. Poza tym jaka jest pewność ze on kontroluje siebie, skoro mówisz ze to żarli berserki i nie #!$%@? na surowo dodatkowej dawki. Poza ty może z jakiegoś powodu wyjątkowo mocno zadziałać, ja bym nie ryzykował jeśli chodzi o grzyby, do dzisiaj nie mamy o nich wiedzy całkowitej, nie wiemy do końca jak dana substancja działa, szczególnie w długoterminowym okresie i długotrwałym przyjmowaniu.
@OstryCharakternik: Nie znam się i nie zbieram, bo koło mnie lasów nie ma, bo ziemia jest najdroższa w Polsce, ale wikipedia mówi co innego, od razu może nie zabije jak wie ile wziąć, ale nie wie jaki wpływ na zdrowie i życie ma długotrwałe przyjmowanie tego grzyba, w długoterminowym okresie, bo nikt nie zrobił wystarczająco dużo badan i dużej grupie badanych.