Wpis z mikrobloga

Coraz częściej słyszę płacz katolików że młodzi odchodzą od kościoła i oczywiście winna jest ta lewacka propaganda zgniłego zachodu. Wszędzie szukają winy tylko nie wśród siebie.

A tymczasem co robi kościół(oficjalnie) i większość katolików?

- Sianiem progragandy partii rządzącej
- Kryciem pedofilii
- Wyłudzaniem majątku od skarbu państwa.
- Sianiem nienawiści wobec LGBT
- Koszeniem hajsu na ludzkich nieszczęściach(skosili nas na pogrzebie na 5k łącznie z wykopaniem dziury w ziemi za 2k przez akredytowanego przez księdza grabarza)
- Dzieleniem polaków na tych lepszych(potulnych kościołowi i PISowi) i tych gorszych(wrogóf ojczyzny)
- Nawet jeśli jesteś katolikiem a nie zgadzasz się z tym co robi polski kościół to od razu jesteś ich wrogiem, lewackim agentem który niszczy kościół od środka

#bekazpisu #bekazprawakow #bekaznarodowcow #bekazlewactwa #4konserwy #4kuce #lgbt #bekazkatoli #kaczynski #homoseksualizm #teczowepaski
  • 13
  • Odpowiedz
@Scaab: dlatego kościół albo się zmieni i przystosuje do zmian społecznych albo zwyczajnie będzie chylił się powoli ku upadkowi
przyznam że to ostatnie by mi zbytnio nie przeszkadzało
  • Odpowiedz
Sam nie wiem czego miałbym jeszcze szukać w kościele, skoro jego zwierzchnicy otwarcie mną gardzą, a ich nauczanie nie pozwala mi stworzyć szczęśliwego zwiazku ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Scaab Pocieszam się tym, że główne źródło siły kościoła - stare baby - będą powolnie acz sukcesywnie wymierac. Nadzieja jest w młodych, którzy coraz szybciej odchodzą od kościoła.
  • Odpowiedz
@Scaab kurczę, a ja nawet bym nie szukał dominującej winy kk. Wydaje mi się, że bardziej chodzi o rozwój. Jesteśmy bogatszym krajem, mamy szeroki dostęp do wiedzy, coraz mniejszy jest ostracyzm za odchodzenie z kościoła.

Ludzie nie odchodzą od kk, tylko przestają wierzyć a to jest różnica. Osobiście po prostu nie wierzę już w pana na chmurce i nawet jeśli kk byłby wzorem cnót to nie miałoby to dla mnie żadnego
  • Odpowiedz
@Scaab: obydwoje są siebie warci, to jest nic innego jak postępująca polaryzacja społeczeństwa. Miło jest siedzieć z boku i przyglądać się jak osoby o skrajnościach skaczą sobie do gardeł.
  • Odpowiedz