Wpis z mikrobloga

Prawaki często bredzą za przykładem swojego zramolałego dziadzi #januszkorwinmikke , że hitler to taka sama czerwona świnia, jak komuchy. Bredzą coś o różnych odcieniach czerwonego itd. itp. Korwin zaś jako dowód czerwieni hitlera mówi: Zmienił flagę III Rzeszy na czerwoną.

A co mówi o tym sam Hitler w Mein Kampf

[…] Ja sam zawsze byłem za utrzymaniem starych kolorów. (Z flagi Cesarstwa Niemieckiego - przyp. mój.) Po niezliczonych próbach zdecydowałem się na końcową formę: biały pas na czerwonym tle z czarną swastyką na środku. Po wielu poszukiwaniach zdecydowałem się na odpowiednie proporcje pomiędzy rozmiarami flagi i białym pasem a kształtem i grubością krzyża i taki pozostał na zawsze. Takie same opaski zostały od razu zamówione dla członków grup utrzymujących porządek - czerwone z białym pasem i swastyką. […]

Trochę jeszcze o stosunku Hitlera do czerwonej lewicowej flagi i do lewicowego jednolitego czerwonego koloru. A także gdzie widział swoje miejsce, bo na pewno nie na lewicy, skoro pisał tak:

[…] A mieliśmy na naszych spotkaniach bojowych przeciwników - zwolenników Czerwonej Flagi. Przychodzili zawsze w zwartych grupach z kilkoma agitatorami pomiędzy sobą i na każdej twarzy można było wyczytać: "mamy zamiar wszystko dzisiaj wygarnąć!" Zebranie wisiało na włosku i tylko energia przewodniczącego, surowe, szorstkie traktowanie przez naszą straż, udaremniło intencje naszych przeciwników - ci ostatni mieli powód, aby się na nas złościć. Wybraliśmy czerwień dla naszych plakatów po dokładnym i starannym rozważeniu. Naszą intencją było zirytowanie lewicy, doprowadzenie ich do wściekłości i sprowokowanie do przyjścia na nasze spotkania […]

Czy widział się wśród czerwonych... no niekoniecznie... wg jego słów tylko #nacjonalizm .

Przygotowania zostały uwieńczone ogromnym sukcesem, ponieważ pomimo wszystkich gróźb ze strony czerwonych udowodniono po raz pierwszy, że nacjonalistyczne Monachium było zdolne maszerować ulicami.

Tak to obalamy kolejne #urojeniaprawakoidalne i przy okazji niezła #bekazprawakow i #bekazkorwina Szczerze mówiąc nie wiem, czy dziadzia celowo manipuluje, czy zwyczajnie niedouczony. Tak zatem drogie #4konserwy , nie bredźcie już dłużej o czerwonym Hitlerze, bo on sam pisze wprost że jest czerwono-biało-czarny tak jak stare kolory Cesarstwa Niemieckiego. #neuropa
  • 19
Wybraliśmy czerwień dla naszych plakatów po dokładnym i starannym rozważeniu. Naszą intencją było zirytowanie lewicy, doprowadzenie ich do wściekłości i sprowokowanie do przyjścia na nasze spotkania […]


@Walenciakowa:
Czyli upragniony ból dupy lewaków od zawsze prioorytetem na prawicy.
@Walenciakowa: Wszystko jedno co miał na myśli. W praktyce nazizm i komunizm były w 90% tym samym totalitarnym gównem.


@revente: bredzisz. Totalitaryzm jest obojętny politycznie i może występować na lewo i prawo. Co zaś się tyczy 90% podobieństw komunizmu i nazizmu, to chyba cię #!$%@?ło. Począwszy od sztandarowych światopoglądowych różnic na osiach nacjonalizm-internacjonalizm oraz egalitaryzm-hierarchiczność różni ich prawie wszystko, a co łączy? Pewnie skala zbrodni. To tak jakby napisać że
Tak zatem drogie #4konserwy , nie bredźcie już dłużej o czerwonym Hitlerze, bo on sam pisze wprost że jest czerwono-biało-czarny tak jak stare kolory Cesarstwa Niemieckiego.

Co tekst o Hitlerze lub naziolach to regularnie można przeczytać te same brednie o lewaku Hitlerze miłośniku czerwieni.

@Walenciakowa: Pierwsze słyszę, żeby ktokolwiek w ogóle coś o tym wspominał. Możesz podać parę przykładów, czy to tylko twoje urojenia?
@Walenciakowa: Dziwnym trafem jakoś tego, co Hitler mówi, na przykład, o socjalizmie, nie przytoczysz, tylko czepiłeś się koloru flagi.


@ibilon: Ależ chętnie przytoczę... jeśli tylko sobie życzysz... proszę cytacik:
Socjalizm! To jest w ogóle niefortunne słowo… Co socjalizm naprawdę oznacza? Jeśli ludzie mają coś do jedzenia i jakieś przyjemności, to wtedy mają socjalizm.
Opis: tłumacząc na zebraniu partyjnym (nazistowskich liderów) w 1929, co oznacza przymiotnik „socjalistyczna” w nazwie NSDAP.
Źródło:
@Walenciakowa: Nigdzie nie napisałem że nazizm to komunizm. Po prostu teoretyczne założenia tych systemów mimo skrajnych różnic doprowadziły do bardzo podobnych rezultatów. Zamordyzm, propaganda, totalne poddanie się kultowi kolektywu przy jednoczesnej czci dla "wodza", nieposzanowanie życia ludzkiego, walka z urojonym wspólnym wrogiem.