Wpis z mikrobloga

Potrzebuje ogarnąc kilka estetyczno-praktycznych rzeczy w samochodzie. Proszę o kilka dobrych rad, w granicach zdrowego rozsądku, finansowo tez w graniach rozsądku. Samochod ma już swoje lata i nie chce przesadzać.

1. Czym potraktować zewnętrzne plastiki (listwy drzwi, elementy zderzaka, etc), które przez lata trochę zmatowialy, straciły glebie koloru. Fajnie jakby efekt był możliwie długotrwały.

2. Ogarnalbym podstawowo powłokę lakiernicza, mam na myśli ręczne mycie porządne, później glinkwoanie i... nie wiem, co dalej. Potraktowałbym go czymś, zeby wydobyć choć trochę koloru, zabezpieczyć? - czego użyć? Podejrzewam, ze to i tak będzie więcej niz poprzedni właściciel robił ;) nie dysponuje narzędziami, padami, wiec raczej zostaje mikrofibra.

3. Uszczelki w tylnych drzwiach już szumią przy wyższych prędkościach, straaaaasznie dokuczliwe. Myślałem je zdjąć, włożyć do środka „sznurek z mikrogumy” i założyć z powrotem. Widziałem ten sposób w 101 napraw kiedyś przypadkiem. Praktykował ktoś, sprawdza się?

#motoryzacja #cardetailing #detailing #samochody
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Czym potraktować zewnętrzne plastiki (listwy drzwi, elementy zderzaka, etc), które przez lata trochę zmatowialy, straciły glebie koloru. Fajnie jakby efekt był możliwie długotrwały.


@miiihau: Możesz spróbować metody z opalarką. W niektórych przypadkach daje super efekt. Inna opcja to malowanie np. lakierem strukturalnym. Ewentualnie nałożenie jakiegoś czarnidła/mazidła/dressingu, ale efekt nie będzie zbyt długotrwały.

Ogarnalbym podstawowo powłokę lakiernicza, mam na myśli ręczne mycie porządne, później glinkwoanie i... nie wiem, co dalej. Potraktowałbym go czymś, zeby wydobyć choć trochę koloru, zabezpieczyć? - czego użyć? Podejrzewam, ze to i tak będzie więcej niz poprzedni właściciel robił ;) nie dysponuje narzędziami, padami, wiec raczej zostaje
  • Odpowiedz
@miiihau: ja plastiki w becie zrobiłem PC z RRCustoms i wyszło pięknie. Ale opinie są mieszane bo część ludzi ma teraz problemy (odbarwienia itp)
  • Odpowiedz
@CinuLNS: Co do uszczelek to zależy od auta, w vagu można wsadzić do wnętrza uszczelki lub miedzy uszczelkę gumową, a materiałowy kołnierz, inny sposób to regulacja drzwi, mogą być przesunięte po kolizji.
  • Odpowiedz
Czym potraktować zewnętrzne plastiki (listwy drzwi, elementy zderzaka, etc), które przez lata trochę zmatowialy, straciły glebie koloru. Fajnie jakby efekt był możliwie długotrwały.


@miiihau: bumper spray starcza na kilka lat, ale to lakier. Sporo pracy, ale warto.
  • Odpowiedz