Wpis z mikrobloga

Kupiłem 1.5 roku temu Xiaomi Mi A1 w Emagu, generalnie spoko telefonik, objęty programem Android One więc liczyłem na bezproblemowe, płynne działanie. Niestety, z dnia na dzień telefon nagle stał się praktycznie cegłą nie do użytku, tzn. wcześniej był relatywnie szybki w codziennym użytkowaniu, a z dnia na dzień telefon zaczął lagować w stylu, 30 sekund opóźnienia od kliknięcia przycisku wybudzania do wybudzenia ekranu, restart telefonu trwający 10 minut, samoczynne wyłączanie się telefonu. Z krótką sesją wyszukiwania w Google odkryłem, że dużo ludzi ma ten problem z Mi A1 i ponoć winne są wadliwe pamięci eMMC. Szeroko pojęte metody "odratowywania" lagujacych urządzeń tzn. hard reset, update oprogramowania (wcześniej przez 1.5 roku telefon nie został przeze mnie zaktualizowany ani razu) nie zadziałały. Wysłałem wniosek do emag o rozpatrzenie rękojmi. I tu pojawiają się moje pytania:
- czy ma ktoś z was doświadczenia z procesem reklamacji/rękojmi w tymże sklepie?
- czy jeśli Mi A1 nie jest już dostępny u nich w sprzedaży na stronie, więc powątpiewam w możliwość wymiany na nowy egzamplarz, a jednocześnie wątpię żeby naprawili to w jakimś serwisie, to czy należy mi się pełna kwota za którą 2 lata temu zakupiłem telefon (tzn 999zł)?
https://forum.xda-developers.com/mi-a1/help/extremely-slow-storage-laggy-performance-t3784194
Z góry dziękuję za odpowiedzi i zobowiązuję się na bieżąco informować o przebiegu procesie rękojmi ( ͡º ͜ʖ͡º)
#zakupy #smartfon #android #xiaomi
#emag
  • 11
@Victim: No właśnie nic, generalnie śmieszna sprawa bo mam inny telefon do codziennego użytku (s10e) i ten po prostu leżał w domu. Z racji moich częstych przeprowadzek służył mi jako mobilny router. Pamięć wewnętrzna (64GB) nigdy nie była zapełniona powyżej połowy, a zazwyczaj to było ok. 20GB. Żadnych napraw, custom romów, rootów.
@Baylon: Dziwne. Widocznie po prostu wada produkcyjna, na mój ciągle jest nagrywany jakiś film, jakieś gierki, ciągle mi gdzieś spada boki całe poobijane (a ekran ani rysy, chińska wytrzymałość)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baylon: Bo ta hińska marka to syf, mój redmi 6 też się #!$%@? co chwile. Nie słuchaj fanbojów tutaj, oni odpisują, że u nich działa po 5 sekundach jeszcze zanim ludzka istota jest w stanie przeczytać wpis.

Żałuje, że kupiłem ten telefon.