Wpis z mikrobloga

Co nie zobaczę jakiś post o biciu dzieci na wykopie (klaps to jedna z form przemocy cielesnej) to widzę wielkie poruszenie i #heheszki, przecież jak sportowcy klepną się w zad to może jeszcze powinni odpowiadać karnie? Haha czaicie? XD Albo jak klepniecie swoją partnerkę czy partnera w pośladki to może jeszcze pójdziecie do więzienia? XD
Ech, jak można tak bardzo spłycać taki problem i podawać tak głupie porównania. Naprawdę nie widzicie różnicy w daniu klapsa swojej partnerce/partnerowi, gdzie dwie osoby się na to godzą, a dawaniu klapsa/klapsów dziecku, które się wtedy boi, nie chce dostawać żadnego klapsa, a przede wszystkim często dochodzi do tego duża siła. Jest to również brak szacunku dla dziecka i jego miejsca intymnego jakim jest pupa. Naprawdę chcecie pokazać dziecku, że możecie #!$%@?ć go gołą ręka po pupie, kiedy tylko chcecie, bo zrobiło coś złego?
Mimo wszystko chciałbym wejść w polemikę i wysłuchać argumentów osób, które popierają klapsy. Szczególnie będę wdzięczny jeśli podacie naukowe źródła, które jasno pokazują, że klapsy są pozytywną formą wychowania.
Jeśli w dzieciństwie wasi rodzicie dawali wam klapsy, nie przejmujcie się. W 2017 r. 55% rodzicom zdarzało się stosować dalej tą formę przemocy. Osoby dorosłe wypierają bicie, często nawet wręcz mówią, że to godne pochwały metody wychowania. Chodzi im o dobry obraz własnych rodziców.
Nie zrozumcie mnie źle, jeśli rodzicom zdarzyło się użyć klapsa raz, dwa czy kilka razy nie oznacza, że są nagle #!$%@? rodzicami. Oznacza to, że po prostu popełnili błąd za który powinno im być głupio. Wierzę, że z roku na rok odsetek osób bijący swoje dzieci będzie malał.
Bardzo podoba mi się zdanie, które powiedział Lloyd deMause - "Historia dziciństwa jest koszmarem, z którego jako ludzkość dopiero zaczynamy się budzić". Polecam wam książkę "Dzieciństwo w cieniu rózgi" Anny Golus, świetnie opisuje problem przemocy wobec dzieci. Zamiast spłycać ten problem, robić jakieś głupie heheszki, uszanujmy dzieci, bo przez wieki naszej historii bardzo źle je traktowaliśmy.

#zalesie #pedagogika i wołam #konfederacja , bo jestem ciekaw waszego zdania czy popieracie poglądy pana JKM.
az1zi - Co nie zobaczę jakiś post o biciu dzieci na wykopie (klaps to jedna z form pr...

źródło: comment_rGd027kqeE9FAbmMDR62NW0XkIVYvii2.jpg

Pobierz
  • 8
@az1zi: Co ty #!$%@? człowieku #!$%@?. Dziecko musi znać swoje miejsce w świecie i trzeba go wychować, a nie tylko przetrzeć słomą i ruszaj w świat. Kogo ty chcesz wychować? Rozwydrzonego gówniarza, który nie umie panować nad swoimi emocjami i po prostu nie poradzi sobie w dorosłym życiu? Klaps nie robi krzywdy, tylko daje dziecku sygnał, że coś jest nie tak. Małe dziecko nie potrafi zrozumieć, że źle zrobiło i mu
@Jah00: Przykro to słyszeć, że popierasz bicie dzieci, a oprócz tego łamiesz prawo. Mam nadzieje, że jednak jeśli masz/będziesz miał dziecko to nie stosujesz/nie będziesz stosował przemocy. Widać w tobie naprawdę wiele goryczy, smutno się to czyta. Da się wychować jak sam to napisałeś "dziecko, które zna swoje miejsce i nie jest rozwydrzonym gówniarzem" bez stosowania przemocy. Wystarczy mieć więcej cierpliwości, a przede wszystkim mieć szacunek do dziecka, które NIE jest
dawaniu klapsa/klapsów dziecku, które się wtedy boi, nie chce dostawać żadnego klapsa


@az1zi: Tak samo boi się stania w kącie, szlabanu na bajki czy krzyku (to akurat imo najgorsza forma, bo dziecko widzi że rodzic sobie nie radzi). Wszystko to możesz podciągnąć pod znęcanie psychiczne tak samo jak danie klapsa pod znęcanie fizyczne i psychiczne.

Znam sytuację gdzie dziecko poskarżyło się na mame, że dała mu ślizgacza, zabrała mu telefon, a
@Vendetta0511: Jasne, nikt nie mówi, że w ogóle nie karajmy dzieci, ale musimy wiedzieć jako społeczeństwo, że po prostu nie możemy stosować pewnych kar, przede wszystkim takich jak bicie dzieci. Obecnie są takie metody wychowawcze, że jakiekolwiek stosowanie kar cielesnych jest niezrozumiałe.
@az1zi: Oczywiście że są lepsze formy niż dawanie klapsa czy krzyczenie na dzieci. Tu problem jest gdzie indziej, rodzice są ludźmi i nie wszyscy mają stalowe nerwy. Wg mnie taki słaby/ułomny rodzic lepiej żeby dał dziecku klapsa niż odpuścił temat.

P.s. masz dzieci ? Wiesz jak silne emocje wchodzą w grę ?
@Vendetta0511: A według mnie nie, lepiej żeby nie dawał dziecku klapsa. Lepiej, aby zastanowił się co można zrobić, aby nie używać klapsa, a zarazem wpłynąć pozytywnie na dziecko i jego zachowanie. Myślę, że to jest kilka kliknięć na google i poszperanie po różnych stronach, poczytanie, popytanie się psychologa dziecięcego, cokolwiek. Oczywiście, nie chce teraz spłycać tego problemu, że Internet czy książka rozwiąże cały ten problem, ale kurde, jak jest się rodzicem