Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam zdiagnozowane zaburzenia lękowe. Objawia się to u mnie dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, zaburzeniami snu, zaburzeniami odżywiania, a ostatnio miewam ataki paniki. Ostatnio objawy mi się nasiliły i jest to nawrót choroby, bo wcześniej to zbagatelizowałem. Pytanie do osób, które to przechodziły/ przechodzą

1. Jaki rodzaj terapii się u Was sprawdził? Mi lekarz powiedział, że behawioralno-poznawcza, ale jak zapytałem o psychodynamiczną to powiedział, że w sumie to nie wie i że dla jedynego będzie lepsza taka, a dla drugiego inna. Behawioralna będzie szybsza, a psychodynamiczna podobno skuteczniejsza. Sam nie wiem, a te moje stany doprowadzają mnie do szału (dosłownie). Jak mam czekać pól roku to efekty to sobie do tego czasu w łeb strzelę...
2. Może ktoś poleci jakiegoś sprawdzonego psychoterapeutę w Warszawie?

#psychoterapia #psychiatria #psychiatra

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 3
  • Odpowiedz
Psaiko: Psychoterapia to nie jest tabletka, która będziesz polykal przez pół roku i czekał na efekty. Efekty pojawia się dzięki Twojej pracy nad sobą, nad zrozumieniem podłoża problemów i sposobami rozwiązywania ich. Psychodynamiczna jest bardziej polecana, kiedy u podłoża leżą stare konflikty wewnętrzne, trudna sytuacja życiowa, to jest tak zwane "pranie brudow". Behawioralne skupia się bardziej nad zmianami zachowania, nie drazy w przeszłości. Musisz się zastanowić w jaki sposób bardziej chcesz
  • Odpowiedz