Wpis z mikrobloga

Mirki od kominków, jest sens do kominka który nie ma tego ciągu z zewnątrz tylko jest pokoju, dorobienie takiego mechanizmu ale niestety w ten trochę dziwny sposób:

patrzę że kuchni mam dodatkową kratkę wentylacyjną na zdjęciu nr 1, 2, 3

rzecz w tym że kominek jak wiadomo jest na dole, kratka przez ścianę u góry..

czy to w ogóle zaciągnie te powietrze przez długość z 3 metrów przy standarodowej kratce wnetylacynej prostokątnej?

Do tego czy jest to bezpieczne tak przy suficie w kuchni jak tam gaz i kuchenka.. do tego kratka nr 2 to klasyczna wentylacja przy głównym kominie pieca gazowego i na węgiel, po lewej i prawej zaś kratki wentylacyjne..

czy nie zaciągnie do kominka jakiś spalin? jeżeli w ogóle coś będzie ciągnąć?

#kominek #cug #piec #swiat #dom #budownictwo #budujzwykopem
nutka-instrumentalnews - Mirki od kominków, jest sens do kominka który nie ma tego ci...

źródło: comment_dU2Xutmmd3g1CRmVv4STe6enGyanN3cI.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@budus2: sorry zapominałe obrazka, kuchnia jest zaraz za ścianą kominka
ale nie ma takiej rury doprowadzającej powietrze, tylko otwiera się cug pokrętłem od dołu

jakby tak dać zwykły przewód wentylacyjny do dołu a szedłby kuchnią od góry..

szedłby wzdłuż komina do kratek wentylacyjnych kuchni są aż 3 i okienko w ślepej kuchence kiedyś tam była lodówka
  • Odpowiedz
@budus2: proste masz kominek z obiegiem wewnętrznym bez zasysania, bo stoi na środku prawie pokoju, wiec jak doprowadzić powietrze z zewnątrz..? ni ch..ja

ale po drugiej stronie sciany az 3 kratki wenytlacyjne, tylko czy to g..no pociągnie powietrze przez 3 metry z dołu jak kratki u góry..
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: czy chcesz zasysać powietrze do kominka z kanału wentylacyjnego w kuchni? Nie jestem pewien czy jest to dozwolone. Kanały wentylacyjne wyciągają powietrze z wewnatrz. Powietrze do środka powinno być zasysane przez nawiewniki w oknach.

Jeżeli koniecznie chcesz niezależne doprowadzenie powietrza do kominka, popatrz za kominkami które potrafią brać powietrze przez komin (komin dwuścienny, wewnętrzna rura jest kanałem spalinowym, płaszcz zasysa powietrze). Widziałem takie rozwiązanie w kominkach z zamkniętym obiegiem, podwieszanych
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews:

EDIT:

Może tak po kolei bo nie jasno.

Chcesz prowadzić kanał czy nie?
Chcesz podpinać kanał do kratek wentylacyjnych czy nie?
Skąd konkretnie chcesz zaciągać powietrze?

Idea jest taka by zaciągać zawsze świeże powietrze. Każde palenisko jest niesamowitym zaciągaczem powietrza, to też wcale by nie było dziwne że w niektórych sytuacjach jak np. mocno grzejesz kominkiem, to już teraz masz ciąg wsteczny z kratek wentylacyjnych, gdzie z zewnątrz, w domyśle
  • Odpowiedz
@MMARS: spaliny z kominka idą wprost do komina tylko dla niego na dachu

rzecz w tym czy w ogole coś zaciągnie przez 3 metry z dość chyba małej rurki wentylacyjnej?

jak tak to mam od ch..ja możliwości bo aż 3 kratki wentylacyjne oraz okno w ślepej kuchni

nie mam problemu z tlenkiem węgla ale cholernie suchym powietrzem jak chodzi dłużej kominek a jest z płaszczem wolnydnym wiec troche musi chodzić

mam
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: I jeszcze jedno. Wiesz dlaczego nie rusza się kratek wentylacyjnych? Bo naturalnym ruchem ciepłego powietrza jest ruch w górę. Gdy nie masz żadnego innego źródła powietrza to możesz uruchomić ciąg wsteczny, próbując ściągać powietrze kratkami w dół, wbrew naturalnemu ruchowi. Jaki jest efekt? Ano taki że gorące powietrze od nagrzanego mieszkania, nagrzanego kominka w domu (dzięki któremu jest ciepło) chce iść w górę także kratkami wentylacyjnymi a z kolei po
  • Odpowiedz
@xaliemorph: tak ale chce dać kratkę TYLKo do tego komina, tam nigdzie indziej nie idzie powietrze

w starych kominach robli tak że dawali wentylacja ---> komin na gaz ---> komin na węgiel ---> wentylacja

ta druga jest TYLKO w kuchni, pierwsza jest zamórowana żeby własnie nie ciagneło spalin z pieca na gaz..

wszystko jest na ost. pietrze..

jakby co to mogę dać wentylację tylko ze slepej kuchenki i otwierac tam okno
  • Odpowiedz
@budus2: na pewno jest tylko klatka na tym piętrze, gdzie niżej to ciężka sprawa bo było przebudowywane.. ale raczej jakaś łazienka czy kotłownia

ale czy w ogóle coś zassie taki kominek przecież wentylacja będzie szła nie bezposredniu to kominka ale od dołu tylko z jakąś przerwą jak u chorego aparat tlenowy tuż przy nosie ale nie w nosie..

a jeszcze 3 metry w kuchni

zawsze można otworzyć okno w ślepej kuchenne
  • Odpowiedz