Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 273
To nieprawda, że wszystkie kobiety, które popierają prawo do aborcji same chciałyby ją mieć.
Kontynuowanie ciąży jest okej.
Aborcja jest okej.
Twój wybór jest dobry, dopóki jest twój ()

Zanim pojawią się komentarze - tak, w ciąży robią się rozstępy. Ciąża nie jest obojętna dla organizmu kobiety.

#aborcja #neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #rozowepaski
Soojin21 - To nieprawda, że wszystkie kobiety, które popierają prawo do aborcji same ...

źródło: comment_IlqGv4ZxtHGsyEPvBS5oEWAL3mzpy44o.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
Trudno określić czy 17 tygodniowy płód to człowiek, ale 5 tygodniowy zarodek na pewno nim nie jest


@Soojin21: to jest filozoficzno - językowy, a nie biologiczny problem. Opieranie uzasadniania rozwiązań prawnych, czy stanowiska moralnego o takie językowe zagadki raczej nie jest dobrym pomysłem.

Gdyby miał istnieć taki pojedynczy punkt w czasie, w którym "nie-człowiek" zamienia się w człowieka, mógłby to być chyba tylko moment poczęcia - kiedy powstaje kod genetyczny i pierwsza komórka nowego człowieka. Nie ma innego etapu na którym dokonuje się jakaś nagła fundamentalna
  • Odpowiedz
@Bartoszyce zrobił dziecko a potem nie chce? No trochę za późno, zresztą alimenty to tylko kasa, a nie ingerowanie w twoje cialo. Zgodził byś się, że mógłbyś nie płacić alimentów, ale jedynie wtedy jakby zrobili ci wazektomie? Za swoje czyny musisz odpowiedzialny. Nie wiem czy wy wszyscy jesteście tacy durni, że możecie sobie walczyć z państwem o nie płacenie alimentów, co nigdy nie przyniesie skutku, ale jest to bardziej logiczne niż
  • Odpowiedz
@Soojin21: a czy w takim razie ja jako biologiczny ojcem mogę mieć prawo wyboru do abortowania mojej odpowiedzialności do bycia ojcem w takim sam sposób jak kobieta może do bycia madką ? Czy po prostu nie jesteśmy dostatecznie uprzywilejowaną grupą ludzi ?
  • Odpowiedz
@RustyJames: "alimenty to tylko kasa" Dla większości ludzi niestety ta tylko kasa to są ogromne ilości godzin które poświęcają z własnego życia.
"Zrobił dziecko a potem nie chce" to taki sam argument jak "Zrobiła dziecko a potem nie chce" inb4 zdrowie i życie, aborcja na życzenie =/= aborcja z przesłanek medycznych.
Dlaczego kobieta więc z przesłanek ekonomicznych bądź innych ma mieć prawo sobie zrezygnować z odpowiedzialności a mężczyzna nie?
  • Odpowiedz
Słownik języka polskiego twierdzi jednak, że jest to stan od narodzin


@Soojin21: Oooo, w takim razie bakterie to nie życie. A np. ptaki - ich życie zaczynia się w momencie zniesienia jaka?
  • Odpowiedz
@Soojin21: Można się spierać o to w nieskończoność, bo to bardziej kwestia moralna niż coś co da się poprzeć logicznym wywodem.
Osobiście nie związałbym się z różową, która dokonała aborcji. Wydaje mi się że gdybym sam zaszedł w ciążę to byłbym w jakiś sposób zobowiązany to "dokończyć". Trudno mi wyjaśnić czemu, może z jakiegoś szacunku do tego że sam zostałem urodzony.
  • Odpowiedz
@kwaz1 już Ci tłumaczę, że nie nie możesz. Znaczy możesz zniknąć z życia dziecka i koszt tego to jakieś 500 zł miesięcznie. Nie jest tak źle to tylko kasa. Kobieta ma ten wybór bo medycyna jest na tyle rozwinięta, że jest to możliwe i to w jej ciele się wszystko dzieje, natury nie zmienisz. Nie ma w tym nic trudnego do zrozumienia. I przez naturę kobiety są w tym temacie uprzywilejowane,
  • Odpowiedz
@Bartoszyce tak samo mogą nie chcieć ale mają taką samą odpowiedzlnosc. To, że kobieta może zdecydować to jej naturalne prawo, bo jest to w jej ciele, nie zmienisz tego i nie wyjmiesz jej tego dziecka z brzucha bez jej woli. Ona potem musi je wychować i płacić na nie tak samo jak ojciec. Ojciec może się wymigac od opieki nad dzieckiem i dawać jakąś kasę, za 500 zł raczej nic ci
  • Odpowiedz
@ChadimusPrzegrywus 500 zł rzeczywiście ogromne godziny pracy xd weź się puknij w łeb xd lepiej by policja lazila i siła zmuszała kobiety do aborcji, no na pewno to lepsze rozwiązanie. Państwo nigdy nie pozwoli Ci nie płacić za dziecko, nawet jakby się posrał, bo dzieckola dobro jest ważniejsze niż twoje.
  • Odpowiedz
@RustyJames: Alimenty są sądzone na podstawie zdolności do zarobku więc to nie jest żadna stała stawka. Poza tym 500 zł dla kogoś kto zarabia 2500 na rękę to całkiem spory pieniądz bo aż 1/5 wypłaty. Szczególnie jak ktoś młody to może to mocno rzutować na jego zdolności do rozwoju, czy założenia rodziny.
Co do aborcji dla mężczyzn to chodzi tylko o prawne zrzeczenie się ojcostwa bez obowiązków. I nie, kobiety nie mają naturalnego prawa do aborcji tylko takie prawo ustala państwo, i jeżeli uznajemy że jest prawo do DOWOLNEGO, nie wynikającego z przesłanek medycznych, podejmowania decyzji czy chce czy nie chce mieć dziecka po zapłodnieniu mężczyźni powinni mieć również do tego prawo.
Stawianie interesu państwa nad interes jednostki to doktryna faszystowska, a nasze całkiem nowoczesne społeczeństwa dążą do zwiększania swobód jednostki, chociażby poprzez prawo do aborcji.
Albo traktujemy sex jako rozrywkę dla ludzi bez zobowiązań(pozwolenie na aborcje na życzenie, brak przymusu ojcostwa) albo nie.
Oczywiście że nie ma lekko kobieta która decyduje się na dziecko bez partnera, ale jest to jej osobista decyzja, i jeżeli uprawia sex bez zobowiązań to nie powinna narzucać potem innym tych że
  • Odpowiedz
Nie wiem jak wy sobie wyobrażacie te wymuszoną aborcję, że policja przyjdzie do kobiety do domu i przewiezie ją siłą do szpitala na aborcję bez jej zgody?


@RustyJames: prosto, "nie wyrażam zgody na bycie ojcem" zaraz po tym jak się dowiedziałem i nie muszę płacić alimentów, nikt o przychodzeniu do domu i zabijaniu kogokolwiek nie mówi. Chodzi o to że teraz pieprzy się, że kobiety nie mają takich praw jak
  • Odpowiedz
@kwaz1 myślisz, że ilu ojców by się wyparło, nawet jak obiecali swojej karynce, że o fajnie by było mieć dzidziusia, albo oboje po pijaku się ruchali jak zwierzęta xd a do tego kto by płacił za te dzieci? Wiesz kto, ty i całe społeczeństwo w podatkach, bo dzieci są ważniejsze niż to co ojciec chciał czy nie chcial. Ja już wolę by płacił na nie ktoś, kto nie umie się zabezpieczać
  • Odpowiedz
Wiesz kto, ty i całe społeczeństwo w podatkach, bo dzieci są ważniejsze niż to co ojciec chciał czy nie chcial.


@RustyJames: a co mnie to obchodzi ? Jak oni chcą prawa do aborcji to ja też mam PRAWO. Następny cuck i biały rycerz. Poza tym kobiety mogą popełnić aborcje tylko w ściśle określonym czasie, myślę że sprawiedliwe byłoby gdyby faceta też obowiązywał taki zakres czasowy, nie tak że nagle po
  • Odpowiedz
@kwaz1 przecież możesz zrobić testy DNA xd jesteś ojcem to płacisz, tak samo jak matka musi płacić. Jeśli chcesz zakazać aborcji dla 'równych praw' to strzelisz w stopę tym co im się udało namówić kobietę do aborcji albo ludzi którzy się ruchali po pijaku. Nie ma dobrego rozwiązania tego dopóki jedynie kobieta może być w ciąży. Ktoś na to dziecko musi płacic, bo dzieci są ważniejsze według państwa niż twoje pieniądze.
  • Odpowiedz
przecież możesz zrobić testy DNA xd jesteś ojcem to płacisz

Kobieta nie ma obowiązku poddania dziecka badaniu DNA.

Jeśli chcesz zakazać aborcji dla 'równych praw' to strzelisz w stopę tym co im się udało namówić kobietę do aborcji albo ludzi którzy się ruchali po pijaku. Nie ma dobrego rozwiązania tego dopóki jedynie kobieta może być w ciąży.

Jest, skoro kobieta może wyrzec się odpowiedzialności popełniając aborcję to ja też powinienem móc wyrzec się odpowiedzialności wyrzekając się ojcostwa. Powiedzmy jak na aborcje jest czas 6 mcy to dla mnie też powinien być czas 6 mcy od momentu kiedy się dowiem.

Ktoś
  • Odpowiedz
@kwaz1 jeżeli poda cię do sądu o ojcostwo, ty masz prawo żądać od sądu by wykonano testy DNA. Sąd wtedy powiadamia matkę o ona musi stawić na testach dna, jeżeli się nie stawi sąd ja normalnie ukarze karą pięnieżną. Oczywiście może być przypadek, że ona udowodni, że obcowała tylko z tobą, musi udowodnić, że się z tobą spotykała, a ty powiedzmy olejesz sprawę i nie zatrudnisz prawnika i nie znajdziesz świadków,
  • Odpowiedz