Wpis z mikrobloga

@boa_dupczyciel: chyba każdy. Każda uprząż z 4 szpejarkami będzie ok. Fajnie żeby miała klamry po obu stronach (lub równorzędny patent na przesuwanie paska), bo chcesz żeby pasowała "na ciepło" i "na zimno". Jeśli koniecznie chcesz nazwy to CT Ascent rzucę. Tylko przymierz, jak będziesz mierzyć to przygotuj sobie cienkie ubrania i grube ciuchy jak na Tatry.
@boa_dupczyciel: tak, spokojnie możesz kupić buty entry level. Wybór butów jest dość problematyczny, zwłaszcza pierwszych (później mniej zaskakuje :D). Dużo zależy od własnego progu komfortu :) Ja bym nie polecił nikomu żeby palce były proste, ale jeśli kupisz za ciasne to możesz się zniechęcić do sportu, trzeba jakoś trafić w środek.
@boa_dupczyciel: kup sobie Camp Energy. Tania, bardzo wygodna, nawet przy wiszeniu na bloku albo na wiszącym stanowisku. Lekka i ja spokojnie ja byłam w stanie ubrać na zimowy wariant ciuchów. Na Valle Blanche w tym roku widziałam masę ludzi w niej :)
@boa_dupczyciel TO zależy co dla kogo oznacza tania. Ja mam Black Diamond Momentum DS i jest spoko. Trochę tańsze są Ocuny i CT. Pytanie czy rzeczywiście dla własnego komfortu podczas wiszenia nie lepiej dołożyć tych max 50 zł do jakiś lepszych modeli. Do 200 spokojnie da się wyhaczyć podstawowe modele Petzla, BD albo lepsze Ocuny i CT. Czy to dużo? Chyba raczej nie jak na sprzęt na kilka lat.
Tanio to można