Wpis z mikrobloga

@Walenciakowa: Pewnie, że tak. Dokładnie o to mi chodzi.


@kiszczak: Pójdzmy dalej. Większość ludzi nie rucha. Albo jest ruchana, albo przed ruchaniem ( <16 lat) albo po ruchaniu (>55 lat). Albo nie ma co poruchać, więc nie rucha. Więc ruchanie też nie jest normalne.
  • Odpowiedz
Naprawdę wierzysz


@KrowaMleczna: Skąd wniosek, że wierzę? Pytasz o przesłanki, więc odpowiadam. I tak- o jednorożcach tez mogę powiedzieć, że nie mamy 100% pewności, że nie istniały, bądź nie istnieją. Tak nakazuje logika.
  • Odpowiedz
@kiszczak: ale skoro na coś nie ma żadnych dowodów (oprócz snów kilku ludzi) to jednak z dużą pewnością można założyć że tego nie ma. Logika w stylu "nie ma zupełnie żadnych dowodów na istnienie, no ale nie ma dowodów na nieistnienie" prowadzi zwykle do teorii spiskowych dla szurów.
  • Odpowiedz
@KrowaMleczna Ale jest tego mnostwo. Całun Turyński, przekazy historyczne jednoznacznie mówiące o tym, że osoba imieniem Jezus, która była cieślą istniała (i nie piszę o przekazach biblijnych, a o pismach kronikarzy). Ty po prostu w Boga nie wierzysz i ok. Ja raczej też nie, ale to nie zmienia faktów, że jest wiele pochodnych istnienia Boga, których naukowcy jeszcze nie zdołali wyjaśnić. Ta kwestia w mojej ocenie naukowo nie jest rozstrzygnięta. I pewnie
  • Odpowiedz
@KrowaMleczna Ale dowodem byłoby coś niebudzącego wątpliwości. A ja mówię właśnie o tym, że w tej kwestii jednak pozostają pewne niewiadome. Jest ich na tyle mało, że raczej mnie nie przekonują, ale dopóki nie wyjaśnimy wszystkiego ja nie zajmuję jednoznacznego osądu.
  • Odpowiedz