Wpis z mikrobloga

@Saeglopur: czyli komputerowo zostały wytworzone siły nacisku na taki uchwyt i na podstawie tych wyliczeń zostało stworzony tak by te siły rozchodziły się najbardziej optymalnie. Dobrze to rozumiem?
  • Odpowiedz
@wielad: Doookładnie tak :) Ale jak widać w wideo nic nie dzieje się samo tylko też trzeba było dobrze wskazać jak ten algorytm ma uwzględniać punkty mocowania, przyłożenia siły itp :)
  • Odpowiedz
@wielad: @Saeglopur: W 12:40 mówi, że nie bierze to pod uwagę nacisku i gdyby podał algorytmowi że ma wytrzymać 1 gram albo 30 kilogramów to wynik byłby identyczny, czyli bez sensu.
  • Odpowiedz
  • 2
@sm_m Nie jako zadaną wartość. O to w tym algorytmie chodzi że on stara się możliwie optymalnie te ścieżki podparcia poprowadzić zależnie od zadanych punktów mocowania i miejsca przyłożenia nacisku.

Tak samo Fusion nie bierze pod uwagę tego czemu on tyle uwagi później poświęca - to z jakiego materiału i jak wykonany będzie element - w druku 3d ten kierunek układania się warstw to najsłabszy element.

Trzeba pisać do Autodesk z
  • Odpowiedz
W 12:40 mówi, że nie bierze to pod uwagę nacisku i gdyby podał algorytmowi że ma wytrzymać 1 gram albo 30 kilogramów to wynik byłby identyczny, czyli bez sensu.


@sm_m: prawdopodobnie jest w tym programie wykonywana analiza liniowa, w której obciążenia są liniowo proporcjonalne do wytężenia konstrukcji (mierzonej w naprężeniach).
Po szybkim przejrzeniu filmu widzę, że program stopniowo "obcina" regiony z najmniejszymi naprężeniami, więc kryterium jest najmniejsza masa struktury, pozostają
  • Odpowiedz
W 12:40 mówi, że nie bierze to pod uwagę nacisku i gdyby podał algorytmowi że ma wytrzymać 1 gram albo 30 kilogramów to wynik byłby identyczny, czyli bez sensu


@sm_m:

odrobine ma to sens, bo pozniejsza wytrzymalosc wydruku i tak bedzie zalezna od wielu zmiennych: temperatury druku, szybkosci chlodzenia, materialu a nawet od... orientacji w jakiej przedmiot bedzie drukowany.
  • Odpowiedz