Wpis z mikrobloga

@tylkoatari za późno, tylko dzieci przed 5 rokiem życia mają szansę na wykształcenie krtani tak aby poprawnie wymawiać wszystkie francuskie dźwięki, również twoje uszy nigdy nie będą słyszeć ich wszystkich samogłosek więc co najwyżej katorżnicza pracą po kilku latach dojdziesz do B1. Lepiej niemiecki.
@tylkoatari: poszedłem sobie na studia, a potem to już na spokojnie z kseruweczek. Myślę że na dzień dobry warto pójść na jakieś klasyczne zajęcia, żeby nauczyć się porządnie wymowy i czytania. Plus będziesz z kimś rozmawiać, samemu się ucząc jest z tym spory problem
@tylkoatari:
YouTube: Learn French with Alexa, Comme une Française
Bajki dla dzieci: np Świnka Peppa po francusku
Aplikacje internetowe: Duolingo, Memrise
Możesz dorzucić do tego jakąś książkę od gramatyki.
I jedziesz że wszystkim jednocześnie.
I dużo cierpliwości życzę( ͡° ͜ʖ ͡°)
co najwyżej katorżnicza pracą po kilku latach dojdziesz do B1. Lepiej niemiecki.


@bitcoholic: gramatycznie niemiecki jest dużo trudniejszy, a jak ktoś myśli, że w nauce języków chodzi o wymowę jak native to jest ciut naiwny
@tylkoatari: od absolutnego zera, w troche wiecej niz rok doszlam do poziomu gdzie jestem w stanie poprowadzic bazowa konwersacje, mniej wiecej kumam tekst pisany, ze sluchaniem duzo lepiej jak z gadaniem. Bez zadnego kursu, tylko regularna praca w domu (1h dziennie). Uzywam: innerFrench (youtube), learn french by podcast (spotify), anki, duolingo, filmy na netflixie po francusku z francuskimi napisami + ksiazka do gramatyki (schaum's). Ucze sie z angielskiego. Od kiedy jestem
@bitcoholic: ale #!$%@? az sie zagotowalem. Jakiej modyfikacji krtani dzbanie? Usun konto bo tylko glupoty piszesz.

Nauczylem sie bez problemu i mowie poprawnie, wiadomo nie jak Francuz bo ZAWSZE uslysza, ze nie urodzilem sie we Francji, ale rozmawiam normalnie. Mieszkam w Paryzu od kilku lat ale ciagle rozmawiam po angielsku, wiec wolniej idzie wtedy. Wazne aby mowic prosto, poprawnie i zrozumiale.

Nie lubie wkuwac jak osiol na pamiec i tylko praktyka