Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StaryWilk: nie popieram tego co zrobił, potępiam. Myślę że żaden katolik go nie broni, a jeśli tak to nie powinien nazywać się katolikiem. Jeśli do tego pijesz ( )
  • Odpowiedz
@yuim: Zresztą nawet jeśli jest prawdziwe to ten koleś #!$%@? ani razu politycznie nie działał na rzecz PiS, więc czemu się go miesza w wojny polityczne? Czy miał jakiś wybór w tym kto jest jego matką? Te polowanie na jej syna to jedna z żałośniejszych rzeczy jakie widziałem.
  • Odpowiedz
@Herubin: Niczemu nie zawinił. Lecz jeśli była by to prawda to byłby pierwszym mężem stanu (zaraz po Marcie Kaczyńskiej) jak to wielce prezentowane wzorce katolickich rodzin tak naprawdę w kuluarach są dużo gorsze od zwykłych ateistów.
  • Odpowiedz
@Herubin: wiesz co, kwestia czy tym jakoś grali pod katolicki elektorat czy nie, jeśli tak no to sorry, nie będzie mi specjalnie przykro jeśli ktoś zacznie to wykorzystywać. Nie śledziłem tego tematu więc szczerze powiedziawszy nie wiem i mam to osobiście w zasadzie w #!$%@?. Jedyne czego nie mam w #!$%@? to rzucania oskarżeń bez dowodów.
  • Odpowiedz
Myślę że żaden katolik go nie broni, a jeśli tak to nie powinien nazywać się katolikiem.


@darvd29: Dlaczego? Ale tak serio - dlaczego?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xfin: ponieważ księża powinni być wzorem dla przeciętnego człowieka. Oczywiście - oni też są ludźmi, mogą błądzić i grzeszyć. Rolą katolika jest wybaczyć, ale sam czyn jest haniebny, niezgodny z nauką kościoła i bronić go nie można.
  • Odpowiedz
@darvd29: Z tą hańbą nie przesadzajmy. Wolałbym żeby tacy jak on nie musieli się kryć i mogli mieć normalną rodzinę.
Tym bardziej, że ta "nauka kościoła" to już wymysł ludzki (czy księża tego chcą czy nie).

1 Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa1, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xfin: ja wiem że nie ma tego w Piśmie Świętym, ale ważna jest też Tradycja KK. Jestem za zniesieniem celibatu ale póki jest to trzeba go szanować
  • Odpowiedz
@Herubin on sam, osobiscie nie, ale byl wielokrotnie odtrabiany, jako duma mamuni i w tvp byla mowa o jego prymicji (nie zaryzykuje z transmisja, ale wejscie bylo stad w ogole wiem, ze byl ksiedzem).

@darvd29 czyli nie nastolatce, ale gowniarza bedac ksiedzem zrobil? No to diametralnie zmienia postac rzeczy.

@szymeg7 i klasycznie: zrodlo?
  • Odpowiedz