Wpis z mikrobloga

[ #pilkanozna #premierleague #okienkotransferowe #transfery #zzapolowy ]

Wczoraj od rana wiadomość, że Rooney jest nieszczęśliwy pojawiała się wszędzie. Wiadomości radiowe zaczynały się od słów Rooney is upset & confused, później już tylko tyrada. Oferta ze strony Chelsea była i została odrzucona. Potwierdziły to oba kluby. Wiadomość potwierdziły zarówno BBC, jak i SkySport. Teraz wszystko zależy od Wayne.

Update z 7:15 czasu Greenwich – Temat Rooneya wałkowany jest od rana. Teraz wszyscy czekają na żądanie wystawienia na listę transferową.

BBC potwierdziło, że Alvaro Negredo jest już w Manchesterze i dzisiaj przejdzie badania. Jeżeli wszystko będzie ok., podpisze kontrakt z City.

London Evening Standard pisze, że Fellaini zdecyduje się na United, jeżeli pojawi się oferta United i Arsenalu. Narazie nie pojawiała się żadna.

Według Daily Telegraph skrzydłowy Atletico Mineiro Bernard może wkrótce stać się graczem Liverpoolu. Klauzula w kontrakcie wynosi 20 mln. Zainteresowanych jest nim conajmniej 5 klubów LM.

John Cross będący reporterem Mirror i towarzyszący Arsenalowi w tournee, obecnie w Wietnamie twierdzi, że oferta za Suareza został odrzucona, druga też, ale the Gunners nie odpuszczą. Na razie padła kwota 30 mln plus 5 za dodatkowe osiągnięcia. To była wersja nieoficjalna. Już w wywiadzie Wenger powiedział, że Arsenal pracuje nad kilkoma transferami. Nie chce mówić jakimi, niemniej twierdzi, że tygodniówka Rooneya nie jest dla Arsenalu problemem.

Ponadto Wenger uchyla rąbka tajemnicy, jeżeli chodzi o Fabregasa. Wenger powołuje się na rozmowę prywatną, w której Cesc powiedział, że chce zostać jeszcze rok w Barcie. Jeżeli jednak zmienił zdanie to postarają się go ściągnąć.

Daily Mirror pisze, że Manchester United przygotowuje ofertę dla Tottenhamu, aby pozyskać Gareth Bale. Mówi się o kwocie 60 mln funtów.

Według portalu Sport Witness United mają złożyć jeszcze w tym tygodniu ofertę Realowi, aby pozyskać Lukę Modrica.

The Times pisze, że Real Madryt ustalił cenę za Gonzalo Higuain. Królewscy sprzedadzą go za 37 mln funtów. Według gazety zainteresowane 2 klubu: Napoli i Arsenal. Natomiast według włoskiej prasy Napoli ma 120 mln na transfery, także Benitez może poszaleć.

  • 17
@Vojtazzz: wydaje się zbędnym w Man City, ale ogólnie to świetna opcja.

Facet strzelił 25 goli w PD w zeszłym sezonie. Jest w życiowej formie.

Do porównania: Michu w Swansea nastrzelał 18 goli w PL, a sezon wcześniej 15 w PD.

I Negredo, i Michu nie grali w klubach, które rozjeżdżały przeciwników 5:0 i można było sobie nabijać bramki.
@Vojtazzz: ostatnio Premier League wygrywali ci, którzy, wydawać by się mogło, mieli zanadto wielu napastników.

Sprzedali Teveza za dyszkę, więc możesz sobie pomyśleć, że Negredo kosztuje tak naprawdę 15 mln.

Poza tym sezon z dwoma napastnikami? A nuż Aguero znów spotka długa pauza? Albo ktoś będzie miał dłuższy dołek formy? Muszą mieć trzech napastników.

Mnie nie podoba się jego zbyt podobny profil do Dzeko. Ponadto uważam, że i Dzeko i Negredo
@Theos: Zgoda, ale mam 3 ale. Po pierwsze nie widzę związku między ilością napastników a osiągnięciami. Po drugie za 15 milionów wymienili o klasę lepszego Teveza na Negredo. Po trzecie nie widzę w tym ukrytego sensu. Ani to sprawdzony grajek, ani młody talent, ani nawet weteran na trudne czasy, to przepłacony drugi rezerwowy, ewentualnie niepotrzebny pierwszy. Trzeba było się nawet tym Bentem zadowolić. Znaczy mówię o normalnych okolicznościach, stać ich na
@Vojtazzz: lol, jaki niesprawdzony, jak jest czołowym strzelcem Primera Division? ;]

Nie wydaje mi się, by między Tevezem z zeszłego sezonu a Negredo z zeszłego sezonu istniała różnica klasy. I nie zakładaj, że będzie rezerwowym - w końcu o pierwszy skład będzie walka, którą może wygrać.

Już nie mówiąc o tym, że Pelle może grać dwoma napastnikami, więc nie musi być ktoś taki jak "drugi rezerwowy".
@chapeau_bas: Mi się podoba zbiór doniesień w jednym miejscu. Nie bardzo mam chęci na przeglądanie 2902385928592 stron i artykułów a tutaj dwa posty i a) wszystkie transfery dnia poprzedniego, b) wszystkie "ploteczki" transferowe z wysp. Czego chcieć więcej? :)
@Theos: Co mi to daje, że jest sprawdzony w PD? Robinho też był, a Balotelli w A klasie. Doświadczenie zliczam tylko z PL, bo jakieś inne to każdy ma. Pewnie że mogą grać dwoma, ale wtedy z ekipy ferdynand, silva, nasri, milner, navas trzech siedzi. Nie postawiłbym pieniędzy na taki wariant. Kadra będzie szeroka, ale już taką mieli i właśnie sie sypie. Ja wiem że to City, ale po tych 4
@Vojtazzz: nie osłabiaj mnie... Po "Robinho sprawdzony w PD" powinienem nie odpowiadać.

Przecież taka trójka w ataku do normalna liczba.

I kto jest dla Ciebie pewniakiem, obok Toure do gry?

Znormalnienie przyjdzie też w pomocy za jakiś czas. Nie od razu tak Milner będzie chciał odejść i nie od razu go ktoś będzie chciał.
@Theos: Miał 2 niezłe sezony i jeden bardzo dobry, po którym zyskał status gwiazdy. To że nie był tam rzemieślnikiem przez 10 lat kariery nie znaczy że był nikim

Obok Toure pewnie drugi defensywny, 70% że Barry, 30 na Garcię. 0 na Rodwella :)

Na Milnera od razu znajdzie się pierdyliard chętnych przynajmniej jeśli finanse na to pozwolą. Gość jest strasznie niedoceniany. To nie jest wirtuoz, ale nie znam lepszej definicji
@Vojtazzz: Robinho miał jakiś bardzo dobry sezon w Realu? Oo

Miał jeden dość udany, ten ostatni z RM - 15 bramek, w LM trafiał tylko w fazie grupowej, w lidze tylko raz strzelił komuś z czołówki. Nie wiem, kto przez 10-lat był rzemieślnikiem, ale Robinho był rozczarowaniem z dużym hype'em.

Obstawiam, że obok Toure Fernandinho będzie grał najczęściej.

Tę liczbę DM-ów trzeba znormalizować jak najprędzej. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego Mancini zachciał