Wpis z mikrobloga

@neutronius: a gdzie mają biegać ? w lesie czy na biegunie ? to nie będzie sponsorów, promocji miasta, rodziny które przyjadą nie pojda do restauracji na obiad, prestiż spadnie, będzie mniej biegaczy wiec mniej kasy
@kubas89: w lesie. promocji miasta? serio? moi znajomi biegacze opowiadają, że nigdy czasu na zwiedzanie nie ma. więc żadna promocja. sponsorów? przecież oni celują w biegaczy, więc czy w lesie czy w mieście żadna różnica, a jeszcze plus bo wielu ludzi nie lubi biegania w mieście i taki sponsor może się negatywnie kojarzyć. restauracji? (tu pół żartem) przecież dieta pudełkowa ;)

jbc. ja uważam że miasto jest dla każdego i każdej
pojda do restauracji na obiad


@kubas89: może przyjezdni pójdą do restauracji ale lokalsi za to nie

promocja ? prestiż ?

Chyba żartujesz ? Promocja spie......nia raczej.

gdzie mają biegać

Są piękne tereny na Malcie, Cytadeli, Morasku.
Jest nawet poligon w Biedrusku.

mniej biegaczy wiec mniej kasy

Nie ma jak to odstraszyć wszystkich pozostałych turystów.
Jakie wrażenia wywiozą z Poznania?
Zapamiętają mega korki i niedziałająca komunikację?
@mateopoznan: @neutronius:

moi znajomi biegacze opowiadają, że nigdy czasu na zwiedzanie nie ma. więc żadna promocja


na maraton przyjeżdząją rano i wyjeżdzają po biegu? chyba, że masz znajomych którzy 10km biegi robią ;)

Są piękne tereny na Malcie, Cytadeli, Morasku. Jest nawet poligon w Biedrusku.


8 kółek w około Malty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Eh zawsze beka z ludzi, którym "blokuje" sie miasto w niedziele. 2
@pasio9:

twierdzą, że nie ma czasu na zwiedzanie

8 kółek w około malty? czemu nie. choć ja bym proponował trase krajoznawczą po lasach okolicznych

nie korzystam z samochodu praktycznie wcale. ciężko autobusem gdzieś dojechać, nawet ciężko rowerem, bo trasa odcina pół miasta. mi po wielokroć poruszanie się po mieście uniemożliwiało, bo do utrudniania nie miał bym najmniejszego problemu.
@mateopoznan: jestem w stanie sobie to wyobrazić drobne utrudnienie/opóźnienie dotarcia do określonego miejsca, ale jest tyle śluz: https://marathon.poznan.pl/wp-content/uploads/2019/10/sluzy.pdf

i tak naprawdę miasto (centrum) jest okrążone biegiem, czyli w środku można się poruszać bez problemu. no chyba, że ktoś musi przejechać w niedzielę o 11 kilka razy trasę piątkowo dębiec

postrzeganie biegów się też zmienia, co roku WTK pyta osoby czekające na otwarcie śluzy co myślą i większośc jest pozytywnie nastawiona (i
@padobar: nie wiem ile kasy dostaje bezpośrednio, zysku tu są nie wprost.
@alyaoo: pewnie, organizatorzy z chęcią przyjmą uwagi jak usprawnić organizację w centrum miasta, ale zawsze znajdzie grupka maruderów której coś nie odpowiada. Biegaczy razem z rodzinami i kibicami jest lekko 40tys (7k biegaczy + rodziny + przypadkowi kibice) Czy tyle samo osób narzeka ? czy bardziej 2tys osób które nie ogarniają niehandlowej niedzieli od rana.
@mateopoznan:
a
@kubas89: Grupka maruderów? Tak nazywasz ludzi, którzy mają problem, żeby dostać się do pracy? Uwaga - to że PiS zarządził zakaz handlu nie znaczy, że wszyscy siedzą w domu z bombelkami albo w kościółku - są ludzie którzy pracują w weekendy. A może nazywasz tak ludzi, którzy studiują zaocznie i mają duży problem żeby dostać się na uczelnię? Mówimy o półmilionowym mieście, zapewniam Cię, że jest wiele osób, którym to utrudnia