Wpis z mikrobloga

Ja bym bardo chętnie wyciągnął część rzeczy z

1. lewicy
- prorodzinne podejście,
- wspieranie młodych ludzi,
- liberalne podejście w kwestii wiary, orientacji seksualnej lub aborcji,
- pakiet dla rozwoju(placenie ZUS w zależności od przychodu, rozliczanie się firm przez internet, przeznaczenie 2% PKB na badania i rozwój),
- mieszkania(reakcja na wzrost cen mieszkań i problem z niedoborem mieszkań i przez to odkładanie w czasie decyzji o założeniu rodziny),

część z

2. konfederacji
- likwidacja podatku dochodowego,
- uproszenie prawa podatkowego,
- budowa elektrowni atomowej,
- zmniejszenie wydatków sektora publicznego,
- chęć odejścia od nieefektywnych i populistycznych programów socjalnych jak np. 500+,
- podoba mi się ideologia, że lepiej pracującym mniej zabierać niż potem oddawać w programach socjalnych(aczkolwiek uważam, że programy socjalne są ważne i potrzebne dla grup najbardziej potrzebujących i tak też uważa ta partia)

Wtedy byłbym bardzo zadowolony z takiej partii politycznej. Konfa weszła, ale bez człowieka, który przygotował ponad 100 projektów ustaw mogących od zaraz usprawnić prawo i życie przedsiębiorców w Polsce. Pana Sławomira Mentzena. To duża strata w kontekście merytoryki opozycji wolnorynkowej i podnoszenia świadomości ludzi poprzez merytoryczne wypowiedzi z mównicy.

Miejmy nadzieję, że pomimo specyfiki lewicy i PSL, będą się starali zrobić coś dobrego dla polskich przedsiębiorców, którzy są motorem napędowym polskiej gospodarki.

#wybory #wybory2019 #razem #lewica #konfederacja #polityka
  • 34
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@zexan: 1. lewicy
- prorodzinne podejście
Jakieś konkrety?

- wspieranie młodych ludzi,
J/w

- pakiet dla rozwoju(placenie ZUS w zależności od przychodu, rozliczanie się firm przez internet, przeznaczenie 2% PKB na badania i rozwój),
Płacenie ZUS w zależności od przychodu wcale nie jest takie fajne. Co to znaczy rozliczanie się firm przez Internet? Badania i rozwój to jakieś frazesy.

- mieszkania(reakcja na wzrost cen mieszkań i problem z niedoborem mieszkań i
@zexan tak naprawdę, prawdziwa wolność dotyczy wszystkich sfer życia i taką też popieram. Wolność powinna się kończyć tam gdzie zaczyna wolność drugiego człowieka. Konfederacja nie wypełnia tego w pełni, tak samo lewica więc przypomina to wybór czysto tragiczny... Szczerze to podejrzewam że gdyby te partie się tak silnie nie okreslily w kwestiach socjalnych - obie by nie dostały głosów.
Ja też mam prawo decydować o swoim i na co lub kogo pójdą środki wypracowane prze zemnie. Nie może być tak że kobieta łapie mężczyznę na dziecko.


@nietolerancja: Problem w tym, że w ten sposób generujesz więcej problemów niż rozwiązujesz. Bo w momencie zezwolenia na rezygnację z ojcostwa, zostawiasz samotną matkę z dzieckiem, która prawdopodobnie będzie musiała korzystać ze wsparcia socjalnego. I może byłoby to ok gdyby rozwiązywało to problem "łapania
- prorodzinne podejście

Jakieś konkrety?


@prnppp:
"Rodziny

Program Lewicy jest najbardziej prorodzinnym z dotychczas omawianych. Zagwarantowanie darmowych żłobków i przedszkoli dla każdego dziecka jest tym co naprawdę potrzeba młodym rodzicom. Pisałem o tym wielokrotnie, że jeśli naprawdę chcemy pobudzić w Polsce demografię, to potrzebujemy tego typu rozwiązań. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również wprowadzenie refundowanego In vitro, które będzie szansą dla wielu Polaków na posiadanie potomstwa."

źródło

Co to znaczy rozliczanie się
@zexan: . Co ciekawe około 3/4 mieszkań w Polsce jest kupowana za gotówkę, co świadczy o tym, że spora część tego kapitału pochodzi z zagranicy generując nienaturalny dla naszego regionu popyt i koło się zamyka.

Ja #!$%@?ę, kto to pisał? Przecież to jest jawne kłamstwo. Te dane dotyczą tylko rynku pierwotnego w największych miastach w Polsce.
Takie #!$%@? o szopenie, że niby dba się o obywatela i wprowadzanie coraz większego socjalizmu.
Problem w tym, że w ten sposób generujesz więcej problemów niż rozwiązujesz. Bo w momencie zezwolenia na rezygnację z ojcostwa, zostawiasz samotną matkę z dzieckiem, która prawdopodobnie będzie musiała korzystać ze wsparcia socjalnego. I może byłoby to ok gdyby rozwiązywało to problem "łapania na dziecko", ale niestety w tym problemie nic to nie pomoże, bo wystarczy że madka poczeka dłużej z ciążą i będzie twierdzić że rozmawialiście o tym i chciałeś zatrzymać