Wpis z mikrobloga

Ej, mirki, słuchajcie tego, robiłem dzisiaj porządki na stryszku i przypadkowo zniszczyłem kawałek ściany, który okazał się nie być ścianą, tylko zwykłym tynkiem na jakiejś starej desce, ale to nie istotne, istotne to, co znalazłem w tej dziurze, a znalazłem taką oto skrzynię a w tej skrzyni znajdowała się taka oto waza, która była bardzo starannie owinięta jakąś niemiecką gazetą, w której z tego co rozpoznałem pisali o zamachu na Hitlera. Ok, spoko, ale po kiego wała ktoś by miał chować wazę w ścianie ? Przecież to jest zwykła, stara waza -_-

Jakieś pomysły ?

PS. Sorry za jakość zdjęć :(

Na koniec zdjęcia kota oblizującego łapę ze skrzynki.

#cozahistoria #starocie #historia #skarbyzestrychu #strych #piwnica #niemcy #wojna
LubieDlugoSpac - Ej, mirki, słuchajcie tego, robiłem dzisiaj porządki na stryszku i p...

źródło: comment_uUMJbkaC6nX4sfAPLVKng5ZDdkZZ4pIb.jpg

Pobierz
  • 19
@LubieDlugoSpac: Chyba nie mam pomysłu, o co może chodzić. Na cenną ta waza nie wygląda (nie bardzo też wiem, kto mógłby to fachowo ocenić), ale cholera wie. Może to faktycznie pamiątka rodzinna, ale to raczej nie tłumaczy tej pieczołowitości ukrycia. Dziwne, że nikt jeszcze nie zasugerował żartu ("ktoś kiedyś znajdzie i będzie miał zagwozdkę"), ale w wojennej rzeczywistości to nie brzmi prawdopodobnie. Wiesz coś o przeszłości tego domu? Kto w nim
@Czajna_Seczen: Sprawdziłem bardzo dokładnie i niestety żadnych innych informacji na skrzynce nie ma. Właśnie niestety kiedy człowiek jest w wieku, w którym chciałby czegoś ciekawego dowiedzieć się o historii ( nie tylko rodzinnego domu ), to okazuje się, że jest niestety za późno, bo dziadków już nie ma. Będę musiał z rodzicami pogadać i się jak najwięcej dowiedzieć oraz spróbuję jutro dokładnie przeczesać ściany na stryszku, bo dzisiaj ( aż sam
@LubieDlugoSpac: Hej. Bardzo fajne znalezisko :) Skrzynia nosi logo fabryki skrobi - więcej o fabryce przeczytasz w Wiki, no i wygląda na starą (przedwojenną lub z okresu wojny). Co do wazy - sprawdź spód, powinieneś znaleźć tam sygnaturę fabryki, która ją wyprodukowała. Wrzuć zdjęcie sygnatury, może uda się ją rozpoznać. Możesz też zapytać o sygnaturę wazy na forum allegrowym - Antyki i sztuka. Tam powinni Ci pomóc w identyfikacji, kiedyś odpowiedzi
Znalazłam też stronę kolesia, który zbiera skrzynki (między innymi z fabryki Hoffamnna). Na stronie znajdziesz zdjęcie skrzynki, którą i Ty posiadasz (produkt Creme-Stärke). Może Cię zainteresuje. :) A gdybyś chciał sprzedać, to na niemieckim eBayu jest (obecnie) tylko jedna taka skrzynka (produktu Silber-Glanz Stärke) za 45 EU, ale cena zależy tu od stanu zachowania, wiadomo. Twoja skrzynka jest trochę bardziej zużyta. Ja bym jednak nie sprzedawała tak ładnego przedmiotu.
@LubieDlugoSpac: Spok, nie ma za co. Jeśli chcesz i możesz, to wrzuć fotkę sygnatury, którą powinieneś znaleźć pod spodem wazy. Się sprawdzi, co to za znaczek. Może nie podam Ci dokładnej daty (dokładnych lat) produkcji, ale przynajmniej będzie wiadomo, z której fabryki pochodziła :) Albo, jeśli skorzystać z wiedzy ludzi z Alla, daj znać co to za waza. Przyznam, jestem bardzo ciekawa :) Dobrej zabawy! :D