Wpis z mikrobloga

Wszystkim, którzy otwierają szampany, bo platforma straciła 7% kosztem PIS przypominam, że oznacza to tylko tyle, że PIS zacementuje swoją władzę tak jak PZPR. Do pełnego autorytaryzmu PISowi brakuje tylko przejęcia sądów powszechnych i administracyjnych (chociaż i to dyskusyjne biorąc pod uwagę, że TVP nie wykonuje wyroków sądów).

Po pełnej zmianie ustroju nie będzie już żadnej realnej możliwości zmiany władzy.

Po pierwsze dlatego, że nikt tej władzy nie będzie rozliczał z własnych afer, a z telewizji i internetu będzie płynęła wyłącznie propaganda sukcesu.

Po drugie dlatego, że elity nie będą skore do walki o społeczeństwo, które nie chce praworządności i demokracji parlamentarnej. Takie elity ułożą się z nową władzą (przykład tego widzimy na Węgrzech).

To będzie przejście granicy, po której nie ma powrotu.

Pozdrawiam

#neuropa #4konserwy #polityka
  • 49
powtarzasz to


@ZaplutyKarzelReakcji: cytowałem ciebie i twoich kolegów sprzed 4 lat. Już nieaktualne?

zbyt ograniczony intelektualnie na wymyślenie czegoś nowego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ZaplutyKarzelReakcji: ciekawe co tym razem wymyslicie? Podpowiedziałem trzecią Wenezuelę ale chyba PRowo nie pasuje?

Wyluzuj poslady to tylko polityka a ty jesteś na stronie ze smiesznymi kotkami. twoja żale wuj tu zrobią tylko ciśnienie sobie niepotrzebnie podnosisz.
mnie cytowałeś? No to bardzo ciekawe


@ZaplutyKarzelReakcji: Nie ostrzegałeś cztery lata temu przed drugą Wenezuelą? No popatrz jako jedyny chyba wyłamałeś się z wykopowego kółeczka wzajemnego całowania się po mosznach.

by widzieć co się dzieje


@ZaplutyKarzelReakcji: Stosy na ulicach, stan wojenny, masowe aresztowania, cenzura, kryzys,itd. Ominąłem coś? A nie twoja KO obiecywała jeszcze więcej a lud nie kupił? Ojojoj...

ograniczenie intelektualne pozwala tylko kpić z rzeczy


@ZaplutyKarzelReakcji: nie kpie
Stosy na ulicach, stan wojenny, masowe aresztowania, cenzura, kryzys,itd. Ominąłem coś? A nie twoja KO obiecywała jeszcze więcej a lud nie kupił?


@VrubeL: XDDDDDD Jak bardzo gardzę: "bo reżim jest tylko wtedy, jak jest holocaust, czołgi na ulicach i papieru toaletowego brakuje w sklepach". XDDDDDDDDDDDDD Taki obraz wyborców pisu: oni po prostu chcą, żeby im srano do ryjków przez lejek. Miłego dnia niewolniku. XD
Jak bardzo gardzę


@Nadwirus: To potem sie nie dziw wynikom.

żeby im srano do ryjków przez lejek


@Nadwirus: to nawiązanie do niedzieli handlowej? tylko tyle? a co z demo kra cja konsty tu cja...?
no i to sławne osłabienie na arenie międzynarodowej? xd
To potem sie nie dziw wynikom.


@VrubeL: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Teraz to "moja wina". XDDDDDDDDDDDD Pisowcy to mentalnie upośledzone dzieci z 10N. Stąd wyniki.

to nawiązanie do niedzieli handlowej? tylko tyle? a co z demo kra cja konsty tu cja...?


Nie, to nawiązanie do poziomu mentalnego mas, drwiny z faktów tylko potwierdzają moje zdanie.
@VrubeL: no ominąłeś i to sporo. Jakieś 30 lat badań nad regresem demokracji w post zimnowojennym świecie. Wyobraź sobie, ze w żadnym kraju, który był demokratyczny i w którym nastąpił regres demokracji nie stosowano rozwiązań siłowych. Zawsze i w każdym przypadku odbywało się to poprzez rozmontowywanie bezpieczników ustrojowych (TK, sady, resorty siłowe, media).

Polecam książkę dwójki amerykańskich naukowców „tak umierają demokracje”
@VrubeL: z drugiej strony trochę bawi jak ograniczony jesteś. Autorytaryzm = czołgi na ulicach i rozganianie protestów, bo gdzieś tak ci się wdrukowało w głowę.

Nie jesteś w stanie pojąć, ze autorytaryzm to przede wszystkich cechy ustroju. To brak realnej kontroli nad jedna partia rządząca, to skupienie wszystkich osrodkow władzy w jednych rękach. Tego nie trzeba robić przemocą tak jak tobie się wydaje.
że wasza partia


@VrubeL: Nie jestem twoim towarzyszem partyjny trollu, to tacy jak ty mają mocodawców, nie ja. I dalej klepiesz propagandę dla upośledzonych "abopozycja", nie zabieraj mi więcej czasu swoją niemerytoryczną sraczką. Ty masz tylko urojenia, a upolitycznienie sądownictwa, ograniczanie subsydiarności instytucji i jednostek w imię "silnej" władzy centralnej w osobie reprezentującej ją jedynowładcy kłamczyńskiego jest faktem. Tfu.

ktoś wrzucił twoje zdjęcie


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Sam się orzesz głuptasku, skoro na zdjęciu
regres demokracji


@ZaplutyKarzelReakcji: regres demokracji bo wygrał kaczor. straszne.

rozmontowywanie bezpieczników ustrojowych


@ZaplutyKarzelReakcji: Jak nikt dotąd, kaczor obsadza państwowe stanowiska swoimi ludźmi, ot nowość. o sądach to ostatnio neumann coś wspominał. Dopóki twarzą niezależnych sądów będą Tuleya, Gersdorf czy Rzepliński występujący "niezależnych" mediach (i co z tego, że prywatna ) to jedyne co wam zostało (jeszcze prośba o interwencje wojskową) to granie na "upadek" demokracji.